Pomysły na fotograficzne sesje ślubne ze świętym Mikołajem

Para w czapkach Świętego Mikołaja przytula się. Widać uśmiechniętą twarz kobiety i trzymane przez nią pudełeczko z pierścionkiem

Okres Świąt Bożego Narodzenia to magiczny czas, dlatego wiele par na całym świecie decyduje się na zawarcie związku małżeńskiego właśnie w tym pod koniec grudnia. Malownicza sceneria z dużą ilością świateł, śniegu i pięknie przyozdobionych choinek tworzą idealne tło do ślubnej sesji fotograficznej, Realizując zdjęcia w takim klimacie koniecznie trzeba wykorzystać postać Świętego Mikołaja. Największy bohater z okresu dzieciństwa musi znaleźć się na ślubnych zdjęciach. Poniżej kilka propozycji na nietypowy ujęcia w świątecznym klimacie z udziałem Świętego Mikołaja.

Wspólne rozwożenie prezentów

Marząc o sesji ślubnej z udziałem Świętego Mikołaja koniecznie trzeba przygotować odpowiednią scenografię. Nie może zabraknąć mikołajowych sani, które są nieodzownym atrybutem w czasie rozwożenia świątecznych prezentów. Zdjęcie Młodej Pary oraz Świętego Mikołaja na pięknych saniach pośród białego puchu na pewno będą miały ten niezwykły klimat i staną się wspaniałą pamiątka. Wiele miejsc oferuje tego typu atrakcje, gdzie można zrealizować sesję, która będzie wyglądała jak z Laponii, gdyż wszystkie detale, łącznie z reniferami, są wówczas przygotowane.

Wchodząc przez komin

Wśród świątecznych symboli na pewno trzeba wspomnieć o wejściu przez komin. Bardziej odważna Młoda Para może zdecydować się właśnie na tego typu zdjęcia, na dachu dowolnego budynku. To tajemne przekazywanie prezentów można uwiecznić jakby z ukrycia, co dodatkowo wzmocni cały charakter tego ujęcia.

Spotkanie pod choinką

Gdy Mikołaj dostania się już domu wszystkie podarunki podkłada pod choinkę. Nagłe spotkanie Młodej Pary prze pięknie oświetlony drzewku pozwoli stworzyć cudowne zdjęcia. Świąteczne lampki cudownie migoczą, co dodatkowo warto podkreślić na ślubnej fotografii, tworząc rozmazane tło.

Świąteczne relaks na kanapie

Spotkanie ze Świętym Mikołajem może mieć również nieformalny charakter. Dlatego koniecznie trzeba też zrobić zdjęcie z lekkim przymrużeniem oka, np. wspólne oglądanie telewizji. Taki unikatowy świąteczny wieczór, gdy Młoda Para w odświętnych strojach oraz Mikołaj w swoim charakterystycznym czerwonym ubraniu z kubkiem gorącej herbaty i kawałkiem świątecznego piernika, relaksują się przy kinie familijnym – takie kadr to recepta no idealne zdjęcie.

Zimowy spacer z św. Mikołajem

Obowiązkowy jest także zimowy plener, dlatego warto wybrać się na spacer ze Świętym Mikołajem. Najlepszym wyborem w tym okresie będzie wieczór i dobrze oświetlony teren, gdzie w przypadku śniegu uzyska się na zdjęciach wspaniałą poświatę. Ponadto w okresie zimowym wiele parków jest dodatkowo zdobionych, tworząc swoiste ogrody świateł, co również będzie doskonałym pomysłem na ślubne zdjęcie w świątecznym klimacie.

Poznaj więcej inspiracji – bożonarodzeniowe sesje ślubne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.