Bożonarodzeniowe sesje ślubne

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas na stworzenie bajkowej sesji ślubnej. Śnieg, rodzinna atmosfera, piękne dekoracje, pachnąca lasem choinka, prezenty, to tylko niektóre z powodów, przez które te Święta stają się tak niezwykłe. Okres Bożego Narodzenia to czas miłości i wzruszeń. Jest wiele pomysłów na aranżację sesji ślubnej inspirowanej klimatem Bożego Narodzenia. Jej oprawa będzie się różniła w zależności od tego, czy Państwo Młodzi są zainteresowani sesją domową czy plenerową.

Jeśli zdecydują się na sesję w domowym zaciszu, na pewno tłem będzie mnóstwo dekoracji. Królować będą kolory charakterystyczne dla Bożego Narodzenia takie jak głęboka czerwień, złoto, zieleń. Nie może również zabraknąć świerkowych stroików, lśniących bombek, pierników, dużej ilości brokatu, owoców jarzębiny, sznurów lampek, świec oraz bogato zdobionej choinki. Panna Młoda może w swojej stylizacji wykorzystać czerwone szpilki bądź kolorową wstążkę przewiązaną w pasie. Do dopełnienia makijażu idealnie posłużą klasyczne czerwone usta, dodadzą kobiecości oraz elegancji. Pan młody może dobrać do swojego garnituru elegancką czerwoną muchę oraz fantazyjne skarpetki. Nowożeńcy posiadający poczucie humoru mogą również wykorzystać, jako element ubioru, czapki Mikołaja. Jeśli jednak młodzi zdecydują się zrezygnować ze standardowego stroju, aby poczuć się bardziej komfortowo, Panna Młoda może do sukni ślubnej bądź długiej spódnicy założyć ciepły sweterek, a Pan Młody wełniany sweter oraz materiałowe spodnie. Najpiękniejsze zdjęcia to te, które ukazują naturalne zachowania, dlatego też nie powinno na nich zabraknąć bliskości. Wspólne zdjęcia przytulającej się pary przy kominku, otulającej się ciepłym kocem, czy podczas wręczania prezentów na pewno wywołają mnóstwo emocji nawet wiele lat po ich wykonaniu.

Jeśli jednak małżonkowie zdecydują się na sesje w plenerze, mogą skorzystać z szerszego wachlarza propozycji. W zależności od preferencji Państwa Młodych, może to być sesja z wykorzystaniem nart, łyżew, sanek. Idealnym pomysłem będzie również ulepienie wspólnego bałwana i udekorowanie go osobliwymi dodatkami. Nie od dziś wiadomo, że najpiękniejszym tłem dla zimowych sesji plenerowych są góry, poza tym dają one gwarancję pojawienia się śniegu. Co jednak w przypadku, gdy nie stać nas na wyjazd, a śniegu w miejscu naszego zamieszkania nie ma? Idealną oprawą dla sesji mogą być również wszechobecne w każdym większym mieście Jarmarki Bożonarodzeniowe oraz pięknie oświetlone ulice miast. W sesji plenerowej zarówno Panna Młoda, jak i Pan Młody nie powinni zapomnieć o odpowiednim ubiorze. Kobieta powinna zadbać o termiczne legginsy oraz odpowiednie obuwie. Elementy te i tak będą ukryte pod suknią ślubną. Na ramiona powinna włożyć futerko bądź płaszcz. Nie zapominajmy, że godziny spędzone na sesji w zimowym klimacie i niskiej temperaturze, mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie. Pan Młody także powinien zadbać o bieliznę termiczną oraz odpowiednie okrycie wierzchnie. Gwarancją dobrych zdjęć w plenerze jest dobra zabawa, dlatego nie zapominajmy, aby w tym całym natłoku świątecznych i weselnych obowiązków, licznych rekwizytów i dekoracji, pozostać sobą i cieszyć się chwilami spędzonymi razem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.