5 pomysłów na ciekawy film ze ślubu

5 pomysłów na film ze ślubu

  • Zwykły film z cyklu „u cioci na imieninach”

Najstarsza forma filmowania imprez weselnych. Kamerzysta nieprzerwanie kręci pewne etapy uroczystości ślubnych. Najczęściej film taki rozpoczyna plansza z imionami i nazwiskami Młodych oraz datą ślubu. Dalej scenariusz niezbyt zaskakujący. Film zaczyna się od nakręcenia przygotowań do uroczystości. Kamera pojawia się w domu pana młodego ukazując etapy ubierania się i nerwową atmosferę. Analogicznie ma się sprawa w domu panny młodej. Następnie jest błogosławieństwo przez rodziców i przeskok na uroczystości kościelne. Najczęściej filmowana jest cała msza bez przerwy. Dalej wesele i wszelka kreatywność kamerzysty. Z całej zabawy zostaną uchwycone tylko te chwile, na które kamerzysta zwróci uwagę.

Liniowa wersja nagrywania filmu, czyli wszystko jest formą ciągłą i ułożone chronologicznie jest niestety nudne. Poza tym taki film ze ślubu trwa zwykle kilka godzin. Rewelacyjny do oglądania dla wszystkich cioć i wujków, którzy będą mogli zlustrować i skomentować całą rodzinę. Znajomym lepiej nie pokazywać.

  • Retrospekcja

Początkiem filmu nie są przygotowania narzeczonych czy przyjazd pod kościół. Film może zacząć się w dowolnym momencie, na przykład już na weselu. Pozostałe wydarzenia, które miały miejsce wcześniej, zostają sprytnie wplecione jako wspomnienie. Sposób realizacji zależy od pomysłowości Młodej Pary oraz umiejętności technicznych i wyczucia studia filmowego. Podstawowym elementem stworzenia takiej formy jest rozpisanie scenariusza. Przykładowo, mowa świadka podczas toastu, która zawiera odpowiednio wcześniej przygotowane treści, staje się podkładem do wplecenia wspomnień i zdarzeń, które miały już miejsce danego dnia. Dzięki temu film przybiera niestandardową formę i staje się ciekawy.

  • Love story

Tematem przewodnim tego typu filmu jest miłość i wszystkie związane z nią romantyczne chwile. Najczęściej jako podkład stosowane są piosenki o miłości. Stanowi to pewnego rodzaju urozmaicenie, ale jest też pewnym ogranicznikiem. Całość materiału niejako musi zostać podporządkowana pod słowa określonej piosenki.

W takim filmie przedstawione są tylko romantyczne ujęcia, z pominięciem pozostałych. Z reguły takie love story stanowi wprowadzenie do właściwego filmu ślubnego lub dodawane jest na koniec, jako element podsumowania wszystkich wydarzeń.

  • Wywiad

Ta forma jest przykładem na złamanie konwencji filmu. Do przygotowania i zrealizowania ciekawego wywiadu potrzebne jest minimum kilkugodzinne nagranie z przygotowań, uroczystości zaślubin i wesele. Następnie przeprowadzany jest wywiad z Młodymi, którzy opowiadają swoje przeżycia i komentują różne sytuacje, jakie miały miejsce w tym ważnym dla nich dniu. Podczas ich wypowiedzi bądź po ich zakończeniu, ukazane są odpowiednie sceny i fragmenty nagrań.

Taka realizacja filmu ślubnego wymaga dużego profesjonalizmu po stronie kamerzysty oraz poświęcenia czasu na dogranie materiału już po samym ślubie.

  • Lipdub

Lipdub to forma teledysku, w której uczestnicy podkładają „ruch ust” pod daną piosenkę. Najczęściej spotkać można lipduby uczelni, firm czy instytucji. Pora jednak na wkroczenie tej formy w nowy obszar, czyli temat ślubu i wesela. W standardzie film ten powinien zostać nakręcony jednym ujęciem, bez żadnego montażu. Reguła ta jednak jest naginana w przypadku weselnego wydania.

Takie ujęcie tego święta jest zarówno odważne, łamie wszelkie dotychczasowe schematy ślubnych metrowców, a do tego idealnie ukazuje charakter Młodej Pary. Ale do odważnych świat należy. Senior rodu może nie do końca zrozumie przekaz i ideę filmu, jednak pozostała część rodziny i znajomi będą zachwyceni. Jednak ta nieco nowatorska forma wymaga od młodych wykazania się odrobiną talentu aktorskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *