5 pomysłów na ciekawy film ze ślubu

5 pomysłów na film ze ślubu

  • Zwykły film z cyklu „u cioci na imieninach”

Najstarsza forma filmowania imprez weselnych. Kamerzysta nieprzerwanie kręci pewne etapy uroczystości ślubnych. Najczęściej film taki rozpoczyna plansza z imionami i nazwiskami Młodych oraz datą ślubu. Dalej scenariusz niezbyt zaskakujący. Film zaczyna się od nakręcenia przygotowań do uroczystości. Kamera pojawia się w domu pana młodego ukazując etapy ubierania się i nerwową atmosferę. Analogicznie ma się sprawa w domu panny młodej. Następnie jest błogosławieństwo przez rodziców i przeskok na uroczystości kościelne. Najczęściej filmowana jest cała msza bez przerwy. Dalej wesele i wszelka kreatywność kamerzysty. Z całej zabawy zostaną uchwycone tylko te chwile, na które kamerzysta zwróci uwagę.

Liniowa wersja nagrywania filmu, czyli wszystko jest formą ciągłą i ułożone chronologicznie jest niestety nudne. Poza tym taki film ze ślubu trwa zwykle kilka godzin. Rewelacyjny do oglądania dla wszystkich cioć i wujków, którzy będą mogli zlustrować i skomentować całą rodzinę. Znajomym lepiej nie pokazywać.

  • Retrospekcja

Początkiem filmu nie są przygotowania narzeczonych czy przyjazd pod kościół. Film może zacząć się w dowolnym momencie, na przykład już na weselu. Pozostałe wydarzenia, które miały miejsce wcześniej, zostają sprytnie wplecione jako wspomnienie. Sposób realizacji zależy od pomysłowości Młodej Pary oraz umiejętności technicznych i wyczucia studia filmowego. Podstawowym elementem stworzenia takiej formy jest rozpisanie scenariusza. Przykładowo, mowa świadka podczas toastu, która zawiera odpowiednio wcześniej przygotowane treści, staje się podkładem do wplecenia wspomnień i zdarzeń, które miały już miejsce danego dnia. Dzięki temu film przybiera niestandardową formę i staje się ciekawy.

  • Love story

Tematem przewodnim tego typu filmu jest miłość i wszystkie związane z nią romantyczne chwile. Najczęściej jako podkład stosowane są piosenki o miłości. Stanowi to pewnego rodzaju urozmaicenie, ale jest też pewnym ogranicznikiem. Całość materiału niejako musi zostać podporządkowana pod słowa określonej piosenki.

W takim filmie przedstawione są tylko romantyczne ujęcia, z pominięciem pozostałych. Z reguły takie love story stanowi wprowadzenie do właściwego filmu ślubnego lub dodawane jest na koniec, jako element podsumowania wszystkich wydarzeń.

  • Wywiad

Ta forma jest przykładem na złamanie konwencji filmu. Do przygotowania i zrealizowania ciekawego wywiadu potrzebne jest minimum kilkugodzinne nagranie z przygotowań, uroczystości zaślubin i wesele. Następnie przeprowadzany jest wywiad z Młodymi, którzy opowiadają swoje przeżycia i komentują różne sytuacje, jakie miały miejsce w tym ważnym dla nich dniu. Podczas ich wypowiedzi bądź po ich zakończeniu, ukazane są odpowiednie sceny i fragmenty nagrań.

Taka realizacja filmu ślubnego wymaga dużego profesjonalizmu po stronie kamerzysty oraz poświęcenia czasu na dogranie materiału już po samym ślubie.

  • Lipdub

Lipdub to forma teledysku, w której uczestnicy podkładają „ruch ust” pod daną piosenkę. Najczęściej spotkać można lipduby uczelni, firm czy instytucji. Pora jednak na wkroczenie tej formy w nowy obszar, czyli temat ślubu i wesela. W standardzie film ten powinien zostać nakręcony jednym ujęciem, bez żadnego montażu. Reguła ta jednak jest naginana w przypadku weselnego wydania.

Takie ujęcie tego święta jest zarówno odważne, łamie wszelkie dotychczasowe schematy ślubnych metrowców, a do tego idealnie ukazuje charakter Młodej Pary. Ale do odważnych świat należy. Senior rodu może nie do końca zrozumie przekaz i ideę filmu, jednak pozostała część rodziny i znajomi będą zachwyceni. Jednak ta nieco nowatorska forma wymaga od młodych wykazania się odrobiną talentu aktorskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.