Trendy w fotografii ślubnej [co jest modne]

portret kobiety

Piękne, unikatowe i nietypowe – zdjęcia ślubne mają zachwycać swoją oryginalnością. Najnowsze trendy w fotografii ślubnej wskazują, że wskazany jest obecnie do powrót do naturalności i przekazywania czystych emocji. Brak pozowania i zbędnych dodatków służyć ma wyszczególnieniu tego, co najważniejsze, czyli miłości Młodej Pary. Zdjęcia z najważniejszego dnia w życiu mają być najlepszą pamiątką, które będzie przekazywana kolejnym pokoleniom. Dlatego nie bez znacznie jest wysoka jakość zdjęć ze ślubu, gdyż mają one służyć przez wiele kolejnych lat.

Przyglądając się ostatnim trendom w fotografii ślubnej da się zauważyć sporo zmian. Zdjęcia z zabawnymi atrybutami nie są już na topie. Odchodzi się od humorystycznych scenek czy nawiązywania do scen filmowych. Zdjęcia studyjne to również rzadkość. Zamiast pozowanych scen stawia się na emocje i reportaż ślubny. Naturalne fotografie z bogactwem min i nietypowych sytuacji tworzą niepowtarzalną opowieść o Młodej Parze i ich wyjątkowym dniu. Naturalnych emocji nie da się pokazać, gdy zdjęcia są pozowane, dlatego fotograf ślubny reportaż wykonuje z ukrycia, gdy nikt nie widzi momentu puszczenia migawki.

Fotograf specjalizujący się w zdjęciach ze ślubu szczególną uwagę zwraca też na detale, dzięki którym można pokazać styl danego ślubu. Romantyczna wiązanka ślubna, wygrawerowane obrączki czy kolorowe buty – wszystko to dokumentuje wyjątkowość tego dnia, dlatego warto to uwiecznić na zdjęciach. Coraz część sesja plenerowa odbywa się w dniu ślubu, aby jak najwięcej towarzyszących tego dnia emocji pokazać w naturalny sposób na różnych fotografiach. W zaledwie godzinę można stworzyć unikatowy reportaż plenerowy, również z udziałem zaproszonych gości, co zapewnia świetną atrakcję na weselu.

Innym trendem na plenerową sesje ślubną jest wyjazd za granicę. Połączenie podróży poślubnej ze wspomnieniem dnia ślubu to ciekawa opcja na pokazania niezwykłej więzi świeżo upieczonych małżonków. Ponadto wymarzone miejsce także oddaje charakter uczucia pary – mury zamku, bajkowy ogród czy słoneczna plaża dużo zdradzają o zainteresowaniach małżonków i tworzą atmosferę sesji. Romantyczne ulice Wenecji czy starożytny budowle Rzymu będą pięknym tłem dla prawdziwej miłości, a zdjęcia z pewnością wyjdą zachwycająco.

Trendy w fotografii ślubnej zmieniają się także w kwestii obróbki fotografii. Niegdyś modne były bardzo ostre fotografie o nasyconych barwach, aktualnie stawia się na zdjęcia w stylu vintage. Sepia oraz efekt przydymienia sprawiają, że fotografie przypominają dawne zdjęcia analogowe. Co ciekawe, lekko prześwietlone zdjęcia wcale nie są usuwane, wręcz przeciwnie – ich defekt stanowi atut. Ponadto wykorzystuje się efekt flary, a w sesjach plenerowych również efekt bokeh. Wszystko to służy uwypukleniu niezwykłego klimatu ślubu i miłości Młodej Pary.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.