Ślubne sesje zdjęciowe w konwencji steampunku

Kobieta w estetyce steampunkowej, z googlami na oczach

Zdjęcia ślubne to pamiątka na całe życie. Większość par decyduje się na tradycyjne, romantyczne pejzaże, które najbardziej pasują do historii miłosnej. Jednak coraz częściej niektóre pary wyłamują się ze standardów, decydując się na niekonwencjonalne zdjęcia ślubne, które podkreślają ich wspólną pasję. Przykładem takiej nietypowej sesji ślubnej jest sesja w stylu steampunku, który dla wielu osób jest mało znanym nurtem, jednak jest bardzo charakterystyczny, że nikt nie przejdzie obojętnie, widząc tak wystylizowana Młodą Parę.

Steampunk to jeden z nurtów stylistycznych w kulturze, który stanowi odłam cyberpunku. Głównym elementem w steampunku jest odniesienie do maszyn parowych („steam”, czyli z języka angielska para), które były wielkim odkryciem w epoce wiktoriańskie, określanym również jako „epoką pary”. Natomiast za największych twórców tego nurtu uznaje się: Juliusza Verne’a, Herberta George’a Wellsa czy Marka Twaina. Świeżo upieczeni małżonkowie, którzy pasjonują się taką tematyką mogą przenieść to na swoją sesję ślubną. Wystarczy wybrać kilka ciekawych rekwizytów i miejsc, aby zdjęcia zyskały unikatowy wymiar. Poniżej kilka pomysłów na fotografie ślubne w stylu steampunku.

Na stacji stoi lokomotywa

Obowiązkowym miejscem zdjęć steampunkowym jest zabytkowa stacja kolejowa z pociągami parowymi. Takich miejsce w Polsce jest kilka i funkcjonują najczęściej jako muzeum, dlatego za zgodą dyrekcji placówki można wykonać kilka pięknych zdjęć w zabytkowych wagonach czy lokomotywie. Z pewnością fotografie będą niosły ze sobą ciekawą historię. Można dodatkową wzmocnić efekt wykonując zdjęcia czarno-białe lub w sepii.

Młoda Para niczym maszyna

Stroje steampunkowe charakteryzują się metalowymi dodatkami, przypominającymi mechanizm zegara. Ważnym atrybutem jest także mechaniczny cylinder lub kapelusz oraz metalowy monokl. Warto to wykorzystać, wzbogacając stroje Pary Młodej o koła zębate, miedziane łańcuszki czy skórzane wstawki. Poszczególne elementy stroju steampunkowego można kupić czy wypożyczyć, choć jeszcze lepiej wykonać je samodzielnie, aby nabrały jeszcze mocniejsze znaczenia dla Młodej Pary.

Powrót do ślubnej przeszłości

Kultowym filmem nawiązującym do nurtu steampunku jest „Powrót do przeszłości”, co warto wykorzystać podczas sesji ślubnej. Zdjęcia przy nietypowym samochodzie, na latającej deskorolce czy w burzową noc będą doskonale kontrastować z subtelnością strojów Młodej Pary. Tego typu zdjęcia warto podkręcić w programie graficznym, aby ich wydźwięk był jeszcze bardziej techniczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.