Presety do zdjęć

fotograf

W dobie coraz bardziej profesjonalnych zdjęć, które publikują sami użytkownicy np. na Instagramie, zawodowi fotografowie są na cenzurowanym. Aby pozyskać klienta, fotografie powinny wyróżniać się wysoką jakością i artystyczną wizją, szczególnie jeśli obrazują tak wyjątkowy moment, jak ślub i wesele.

Dobre oko fotografa to naprawdę ważny walor w tej pracy. Żadne urządzenie ani program nie zrobi dobrego ujęcia i nie wciśnie migawki w idealnym momencie. Jest jednak proste w użytku rozwiązanie, które pozwala dopracować kolorystykę zdjęć i sprawić, że cały reportaż ślubny będzie wyjątkowy. To presety do zdjęć, które można kupić przez internet.

Filtry do zdjęć (presety) – czym są i jak ich używać?

Preset jest to zestaw ustawień parametrów fotografii, który pozwala uzyskać daną kolorystykę: temperaturę, cienie, nasycenie barw. Zastosowanie takiego filtra ma na celu uwypuklić to, co najważniejsze w zdjęciu, a jednocześnie zachować naturalność. Dzięki temu możemy uratować efekt końcowy, nawet gdy zrobiliśmy zdjęcie w nieodpowiednim świetle.

Presety są przygotowywane przez osoby zajmujące się fotografią, aby mniej doświadczeni mogli je kupić i osiągnąć efekt profesjonalnych zdjęć. Kupując takie filtry, oszczędzamy czas, który musielibyśmy poświęcić na pracę w programie graficznym. Nie musimy sami dostosowywać ustawień, tylko wgrywamy do programu (np. do Lightrooma lub Photoshopa) gotowe ustawienia, a zdjęcie możemy zmienić kilkoma ruchami suwaków. Dzięki temu możemy uzyskać indywidualny efekt, dostosowany tylko do naszej pracy.

Stosowanie presetów jest niezbędne nie tylko u fotografów, ale u osób prowadzących profesjonalne kanały w mediach społecznościowych. Jednolity filtr pozwala na uzyskanie podobnego efektu na wszystkich publikowanych fotografiach, co z kolei przekłada się na uspójnienie treści na profilu.

Presety dla fotografów ślubnych

Presety bardzo ułatwią pracę fotografów ślubnych i pomogą wypracować unikalny styl zdjęć, tak pożądany wśród par młodych. Jakie presety warto wypróbować?

  • Travelicious – to blog podróżniczy, prowadzony przez pasjonatkę fotografii. Przygotowała ona kilka zestawów presetów, które pozwalają osiągnąć naturalny i świetlisty efekt. Są trzy rodzaje zestawów: Pro (dla profesjonalistów), Master (dla początkujących), Mobile (dla obrabiających zdjęcia za pomocą telefonu, a nie komputera).
  • Instafiltry – to popularny serwis, który oferuje kilkanaście rodzajów presetów, które różnią się temperaturą zdjęć, nasyceniem barw czy dominującym kolorem. Są dedykowane dla osób, zajmujących się Instagramem, ale mogą ich również używać fotografowie, szczególnie początkujący.
  • Freepresets – to anglojęzyczna strona, gdzie możemy znaleźć darmowe filtry. To dobry wybór, jeśli nie jesteśmy przekonani, czy takie rozwiązanie się u nas sprawdzi. Możemy wypróbować bezpłatnie podstawowe efekty, a potem kupić te bardziej zaawansowane.
  • Photonify – to serwis dla profesjonalistów, którzy pracują w Photoshopie albo w Lightroomie. To ogromna kolekcja darmowych i płatnych presetów, które pozwalają osiągnąć naprawdę wiele różnych efektów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.