Pomysły na ślubne sesje zdjęciowe w tematyce ekologicznej

Dłonie układające się w serce, przyłożone do pnia drzewa

Życie zgodnie z naturą, w idei zero waste to współczesny trend, który realizuje coraz więcej osób. Dbanie o przyrodę poprzez segregacje odpadów, niemarnowanie żywności czy oszczędzanie energii pozwoli dłużej cieszyć się dobroczynnością, jaka płynie z naturę. Ekologiczne podejście do życia warto pokazać na wszystkich etapach życiowej drogi, również na sesji ślubnej. Młoda Para, która wyznaje takie wartości, na pewno z przyjemnością weźmie udział w takiej sesji. Poniżej kilka propozycja na ślubne fotografie w ekologicznym klimacie.

Zmniejszając ślad węglowy

Przemieszanie się samochodami generuje spaliny, które zanieczyszczają powietrze, dlatego ekologiczna Młoda Para ślubną sesję zorganizuje podczas wesela, aby nie generować kolejnych dojazdów. Taki trend jest już dość częsty, bo pozwala jednego dnia wykonać wszystkie ślubne komponenty. Młode małżeństwo na około godzinę opuszcza gości lub na sale weselną przybywa z opóźnieniem. W tym czasie fotograf wykonuje pamiątkowe zdjęcia w okolicy, wykorzystując piękną przyrody i magię tego wyjątkowego dnia.

Podczas zbierania śmieci

Ślubna sesja może nieść bardzo ważny przekaz. Młoda Para, zbierająca śmieci w lesie będzie mocno zwracać uwagę na problem zaśmiecana terenów leśnych. Pomimo wysokich kar wiele odpadów nadal wyrzucanych jest w zarośla, aby uniknąć opłat za wywóz śmieci. Ten poważny problem warto poruszyć na ślubnej sesji zdjęciowej. Przydadzą się podczas niej rękawiczki i buty ochronne. Ponadto las to naturalny plener dla Młodej Pary, żyjącej w zgodzie z przyrodą. Piękne zdjęcia pośród drzewa doskonale oddadzą klimat sesji.

Elementy zero waste

Ekologiczna Panna Młoda zamiast ciętych kwiatów od florysty w ręku będzie trzymać bukiet polnych kwiatów i ziół, który po weselu może stać się przekąską np. dla krów. Na stołach weselnych zamiast pokaźnych kwiatowych ozdób można umieści tradycyjne doniczki z kwiatami. Ekologiczne mogą być również zaproszenia ślubne, wykonane z makulatury. Niektóre Młode Pary decydują się nawet na ekologiczne obrączki, wykonane z przetopionego metalu lub nieużywanej biżuterii. Podczas sesji w klimacie ekologicznym wszystkie te detale koniecznie trzeba pokazać, np. Młoda Para karmi zwierzęta ślubnym bukietem czy prezentuje nieregularny kształt unikatowych obrączek.

Zdjęcia tylko na biodegradowalnym papierze

W dobie zdjęć cyfrowych zdecydowanie rzadziej wywołujemy zdjęcia. Jednak jeden pamiątkowy album warto mieć w domu. W ekologicznym domu taki album może być wykonany z papieru z recyklingu, a zdjęcia wywołane na specjalnym biodegradowalnym materiale. W ten sposób wydźwięk ekosesji ślubnej będzie jeszcze mocniejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.