Pomysły na ślubne sesje zdjęciowe w lesie

Ślubna sesja zdjęciowa w lesie

Ślubna sesja zdjęciowa to pamiątka na całe życie, dlatego wybór miejsca, gdzie zostaną wykonane pamiątkowe fotografie jest tak ważny. Zawsze pewnym miejscem jest las, gdzie o każdej porze roku jest pięknie i romantycznie. Młoda Para w otoczeniu przyrody będzie prezentować się subtelnie i zmysłową, dlatego sesja w lesie to dobry wybór. Poniżej kilka pomysłów na szybkie i piękne zdjęcia ślubne w leśnym klimacie.

Wianek we włosach

Las kojarzy się z bliskością natury, dlatego naturalnym atrybutem Panny Młodej na takiej sesji powinien być wianek. Najlepiej wykonany z polnych kwiatów pięknie ozdobimy włosy i jednocześnie dopełni klimat zdjęć. Wianek będzie pięknie prezentować się podczas zdjęć w ruchu, np. przy biegu pośród drzew lub zabawie w chowanego z mężem. Za sprawą wianka sesja w lesie nawiązywać będzie do pierwszych polskich plemion, których życie toczyło się właśnie w lesie. Na koniec wianek można symbolicznie ułożyć na wodzie, jeśli w lesie znajduje się jezioro czy staw.

W gąszczu drzew

To zdjęcie zawsze się udaje. Młoda Para skrywa się pomiędzy gęstymi zaroślami, a fotograf jakby z ukrycia wykonuje bardzo romantyczne zdjęcie. Zakochani mogą zamknąć oczy lub złączyć głowy czołami, aby dodać zdjęciu tajemniczości. W innej wersji roślinność jest rozmyta, a ostrość skupiona jest na świeżo upieczonych małżonkach, aby podkreślić ich wielkie uczucie. Gąszcz drzewa można wykorzystać również do symetrycznego zdjęcia. Wówczas Młoda Para spaceruje pomiędzy ciągiem gęstych dębów czy buków, a zdjęcie wykonywane jest z większej odległości, by pokazać skalę.

Słoneczna gra świateł

Każdy las ma w sobie pewną tajemnicę. Liczne zakamarki, które delikatnie oświetlają promienie słońca wyglądają jak z baśni. Ten bajkowy klimat koniecznie trzeba zaprezentować na ślubnej sesji. W tym celu warto część zdjęć robić podczas zachodu słońca. Delikatnie chowające się na horyzontem słońcem stworzy piękną łunę, która przebijać się będzie między lisicami, tworzą kaskadę delikatnego światła. Taki moment jest idealny do zrobienia zdjęć w detalach, np. splecionych dłoni Młodej Pary.

Przy leśnym strumyczku

Decydując się na ślubną sesję zdjęciową warto sprawdzić czy w danym lesie znajduje się potok. Wykonanie kilku ujęć przy leśnym źródełku będzie kwintesencją romantyczności. Mieniące się w tafli słońce tworzy brokatowe tło do przepięknych zdjęć rozmarzonej Młodej Pary. W zależności od terenu, zdjęcia można wykonać nawet w wodzie – Młoda Para ubrana w buty gumowe będzie doskonale prezentować się na zdjęciu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.