Pomysły na sesje ślubne o tematyce wojennej

człowiek w mundurze, w tle panna młoda z bukietem

Tematyka militarna jako inspiracja do sesji ślubnej? Jak najbardziej! Jeśli Para Młoda bezpośrednio związana jest z militariami lub po prostu interesuje ich tematyka wojenna to z powodzeniem można wykorzystać to w czasie pamiątkowych zdjęcia. Będą one zdecydowanie przyjemniejsze i ciekawsze dla głównych bohaterów sesji. Poniżej kilka pomysłów na zdjęcia z motywem wojennym.

Na poligonie

Sesja na poligonie wymaga specjalnego pozwolenia i jest to dość trudne do zrobienia, ale zaangażowany fotograf z pewnością znajdzie sposób, aby taką sesję zorganizować. Na poliginie wykorzystać można ukształtowanie terenu oraz miejsce do ćwiczeń wojskowych – będzie to świetną scenerią do Młodej Pary w pięknych strojach. W takim miejscu warto skupić się na zdjęciach w ruchu, które będą współgrać z całą koncepcją.

W czołgu

Pierwsze skojarzenia z tematyką wojenną to czołg. Pancerny pojazd w zestawieniu z Młodą Parą będzie mocno kontrastował co pozwoli stworzyć bardzo wyjątkowe zdjęcie. Zakochani mogą też prowadzić pojazd, choć zdjęcia w środku będą nie lada wyzwaniem dla fotografa. Dodatkowo można wyposażyć Młodą Parę w hełmy lub inne akcesoria wojskowe, aby wzmocnić motyw przewodni zdjęcia i zwiększyć atrakcyjność całej sesji.

Na okręcie wojennym

Piękny i majestatyczny okręt wojenny doskonale sprawdzi się na sesji ślubnej. Zdjęcia można wykonać na rufie czy na mostku. Warto zainwestować w wentylator, który rozwiewając welon i suknie Panny Młodej zapewni wrażenie, że okręt płynie. Okręt wojenny skrywa także wiele innych, mniej oczywistych zakątków, np. kajuta czy maszynownia. Tam również można zorganizować sesję.

W muzeum

Coraz więcej obiektów muzealnych otwiera swoje drzwi dla nietypowych akcji. Jedną z nich są sesje ślubne. Młode Pary są mile widziane pośród wojennych eksponatów. Warto w tym przypadku zachować powagę i skupić się na romantycznych i subtelnych zdjęciach pośród różnorodnych replik broni lub pozostałości po ważnych bitwach. Ze względu na historie i podniosłość takich miejsc wskazana jest powaga, ale nie powinno być ona widoczna na zdjęciach.

W awionetce

Wyjątkową sesję można również zorganizować na lotnisku, gdzie stacjonują wojenne samoloty. Charakterystyczne maszyny mają swoją niezwykłą historię i będą pięknym otoczeniem dla zdjęć świeżo upieczonych małżonków. Takie samoloty wojenne nie są dostępne dla cywilów, ale można zorganizować komercyjny lot awionetką wraz z skokiem ze spadochronem, który będzie spektakularnym zwieńczeniem sesji o tematyce wojennej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.