Pomysły na sesje ślubne w tematyce fantasy

Piękna sesja ślubna to pamiątka na całe życie. Jej temat powinien współgrać z historią Młodej Pary, tworząc swoistą opowieść o ich miłości. Nie każda sesja musi odbywać się klasycznie, w romantycznym plenerze o wschodzie słońca. Pomysłów na wyjątkową sesję może być wiele. Przykładem ciekawej koncepcji jest nawiązanie do ulubionego gatunku książek lub filmów Młodej Pary – do fantasy. Tak sesja z pewnością będzie bardzo bajkowa. Poniżej kilka propozycję na zdjęcia w tym klimacie.

Gra o Tron – bajkowa historia w chłodnym otoczeniu

Zimowa sceneria, surowe otoczenie i minimalizm pozwolą stworzyć klimat słynnej „Gry o Tron”. Panna Młoda może nawiązać do stylistykę poprzez fryzurę i dodatki do sukni ślubnej. Pan Młody powinien mieć atrybut w postaci miecza i tronu, dzięki czemu można stworzyć ciekawą aranżację na kilka ślubnych ujęć. Mimika Młodej Pary powinna być oszczędna i stonowana.

Władcy Pierścieni – cudowne obrączki dowodem prawdziwej miłości

Sesja w klimacie fantasy może przywoływać skojarzenie ze słynnym dziełem Tokiena. Idealnym miejscem na taką sesję będzie soczyście zielony las, kwiatowa kurtyna i dodatki boho, np. wianek we włosach. Wszystko zwiewne i delikatne. Szczególną uwagę należy poświęcić obrączkom, które mają symboliczne znaczenie i doskonale uzupełnią sesje nawiązującą do Władcy Pierścieni.

Harry Potter – magiczna sesja z dozą humoru

Przygotowując się do tego typu sesji należy pamiętać o licznych rekwizytach, bez których Harry Potter nie mógł się obejść – magiczna różdżka, peleryna, miotła. Sesja może być zabawna, skupiona na radosnych minach podczas wykonywania czarów. Może być też bardziej stonowana, gdy magia spojrzenia pomiędzy Młodą Parą stanowi najważniejszy aspekt fotografii.

Wiedźmin – galopując w blasku wchodzącego słońca

W tym wypadku sprawdzą się bardzo rustykalne aranżacje oraz lekko mroczne otoczenia, np. las o zmroku. Dobrze dobrane oświetlenie stworzy specyficzny klimat. Dopełnieniem będzie fryzura Pana Młodego oraz miecz, które posłuży do walki o wieczną miłość. Część zdjęć można wykonać też podczas jazdy na pięknych, białych koniach.

Opowieści z Narni – romantycznie pośród zielonych pól

Kolorami przewodnimi jest zieleń i złoto, które należy wykorzystać w aranżacji oraz jako akcenty przy ślubnych strojach. Tajemnicze, drewniane drzwi mogą stać się punktem wyjścia do stworzenia nietypowych zdjęć, na których Para Młoda poszukuje własnej krainy szczęścia. Warto zastosować charakterystyczne dodatki jak np. łapacze snów czy grubą księgę, co dopełni cały klimat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.