Pomysły na sesje ślubne z psami

Zdjęcia ślubne ze zwierzętami domowymi to spore wyzwanie, ale coraz częściej świeżo upieczeni małżonkowie decydują się na takie zdjęcia. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – chcą, aby ich najlepszy przyjaciel był częścią tego ważnego dla nich wydarzenia.

W przypadku sesji z udziałem psa konieczne jest wcześniejsze zapoznania fotografa i pupila. Wówczas będzie zdecydowanie łatwiej podczas sesji. Warto tez mieć zapas ulubionych smakołyków pod ręką. Natomiast zadaniem fotografa ślubnego jest uchwycenie wyjątkowych więzi ze zwierzęciem. Poniżej kilka propozycji na wspólne ujęcia.

W plenerze

Najlepsze zdjęcia z psem wykonamy na świeżym powietrzu. To zdecydowanie najbardziej oczywisty pomysł sesję tego typu, gdyż wypadnie ona bardzo naturalnie. Zdjęcia można zrobić podczas zabawy na łące, park lub w czasie spaceru po ulubionym lesie. Zarówno Młoda Para, jak i pupil będą czuć się swobodnie, a to daje gwarancję udanej sesji.

Wspólne pasje

Warto zabrać swojego ukochanego psa do zdjęć prezentujących wspólne pasje. Może to być jazda na rowerze w odświętnych strojach czy pakowanie walizki na kolejną niezwykłą podróż. Ciekawym kadrem może być też wspólne oglądanie telewizji, zwłaszcza że takie zdjęcia można wykonać w domu, gdzie piesek będzie mógł zapomnieć, że trwa ważna sesja ślubna.

W uroczym ubranku

Poza Młodą Parą w tym ważny dniu o swój wygląd musi też zadbać piesek. Przesłodkie ubranka dla piesków np. eleganckie garniturki czy sukienki ślubne, doskonale sprawdzą się również na sesji. Spójna stylizacja z Młodą Parą pozwoli stworzyć rodzinne pamiątkowe zdjęcie. Należy jednak pamiętać, że ubranko musi być wygodne, aby nasz zwierzak czuł się w nim swobodnie.

Z tabliczką z pamiątkowym napisem

Piesek na straży dobrych życzeń. Mając czarną tabliczkę i kredę można napisać ulubioną sentencję, którą wystarczy zwiesić na szyi pieska – doskonałe zdjęcie gotowe. Poza sensacjami na tabliczce możne pojawić się ulubione powiedzonko czy cytat z filmu bądź książki, w ten sposób można stworzyć bardzo symboliczne fotografie.

Pupil na pierwszym planie

Nasz ukochany czworonożny przyjaciel musi mieć również swój ślubny portret. Może to być zdjęcie przed Kościołem lub ze ślubnymi obrączkami, gdy przygotowuje się do nowej roli w rodzinie. Dobrym pomysłem są też wspólne detale, np. przyłożenie dłoni i łapaki. Taka fotografia jest bardzo urocza. Obowiązkowe jest też zdjęcie buziaka, jakiego Młoda Para ofiarowuje swojemu przyjacielem tuż po zawarciu związku małżeńskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.