Pomysły na sesje ślubne z motywem drogi

Sesja ślubna możne mieć przeróżny motyw. Jej tematyka powinna być dobrana do pasji Młodej Pary, bo dzięki temu pozwoli lepiej oddać charaktery zakochanych i będzie jednocześnie świetną zabawa dla wszystkich. Romantyczne zdjęcia w pięknej scenerii stanowić będą pamiątką na całe życie, dlatego warto zastanowić się nad wyborem miejsca. W ostatnim czasie wiele Par Młodych decyduje się na bardziej nowatorskie rozwiązanie i nawiązanie do przemijalności czasu i życia, a z tym m.in. kojarzy się droga. Wbrew pozorom motyw drogi jest bardzo rozległy i może stanowić ciekawe pole do popisu dla fotografa. Poniżej kilka pomysł na ślubną sesję w takiej tematyce.

Wyruszamy w nową drogę życia

Zdjęcie na pustej drodze to jasny symbol rozpoczynającej się nowej drogi życia dla zakochanych. Przy takim ujęciu można wykorzystać rozmycie linii na drodze, pasy na przyjściu dla pieszych, czy nawet sygnalizację świetlną. Wszystkie te elementy stworzą ciekawą aranżację całej sesji. Warto wybrać moment mniejszego ruchu, aby wygodnie przeprowadzić sesję.

Spotkajmy się w połowie drogie

Pełne radości ujęcia spotkania to ciekawy pomysł na ślubną fotografię. Można nawiązać do filmowych kadrowych, gdy bohaterowie pod długiej rozłące wpadają sobie w ramiona. Przy tej opcji sprawdzą się zarówno bliskie, jak i dalekie ujęcie, aby pokazać jak najwięcej emocji. Ponadto wykorzystać można samochód czy inny środek lokomocji, by na zdjęcia zaprezentować ruch. Wymaga to większej cierpliwości i dłuższego czasu naświetlenia, ale efekt zawsze jest spektakularny.

Wspólnie czas płynie wolniej

Malownicze ścieżki spacerowe w górach czy parkach to idealne miejsce na ślubne zdjęcia. Sprawdzą się one o każdej porze dnia. O poranku delikatności doda rosa i budzące się Słońce, w ciągu dnia soczyste kolory pięknie będą kontrastować z klasycznym strojem Młodej Pary, a wraz z zapadającym mrokiem można pograć z światłem i cieniem. Taka sesja z pewnością będzie bardzo wygodne, bo w każdej miejscowości znajdzie się urokliwe miejsce na romantyczne spacery.

Razem ku zachodzącemu Słońcu

Wspólny spacer, gdy Słońce chowa się za horyzontem gwarantuje udane zdjęcie. To kultowy kadr w wielu filmach o miłości. Z powodzeniem można go przenieść na ślubną sesję. Ciepłe promienie pięknie oświetlają Młodą Parę. Przy tej opcji warto skorzystać z różnych opcji kolorystycznych, np. sepii, aby fotografia nawiązywała do przemijającego czasu. Ponadto promienie tworzą magiczne otoczenie podczas fotografowaniu detali jak splecione dłonie czy ułożenie rąk w kształcie serca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.