Pomysły na sesje ślubne w klimacie urbex

Wejście do opuszczonego, nieszczejącego budynku mieszkalnego

Gdy najważniejszy dzień w życiu zbliża się wielkimi krokami niezbędne jest zorganizowanie wielu rzeczy. A nie od dziś wiadomo, że ślub musi być dokonały od początku do końca. Jednym z ważniejszych aspektów, które trzeba dużo wcześniej przemyśleć i zarezerwować jest sesja ślubna. Obecnie na topie są zaskakujące, mało tradycyjny sesje w dziwnych miejscach. Przykładem jest sesja z motywem urbex. Eksploracja miejska wydaje się tematem mało pasującym do sesji ślubnej. Nic bardziej mylnego. Klimat urbex można ciekawe wykorzystać podczas plenerowych zdjęć z Młodą Parą. Taka sesja będzie bardzo oryginalna i na pewno unikatowa. Poniżej kilka propozycji na ujęcia, która będą dobrze korespondować z romantycznością całej sytuacji.

Opuszczony budynek

Najlepszym miejscem na zdjęcia urbex będzie opuszczona fabryka, hotel czy inny budynek, który mimo swoich zniszczeń, tworzy niezwykły klimat. Taka sesja nie wymaga wielu przygotowań, trzeba tylko znaleźć odpowiedni budynek, na szczęście takich miejsc w Polsce nie brakuje. Para Młoda na tle zniszczonych ścian czy fragmentów elewacji będzie prezentować się intrygująco i trochę mrocznie. O takie efekt właśnie chodzi.

Stary wiadukt

Konstrukcje budowlane takie jakie wiadukt mają swój niezwykły urok. Warto to wykrzesać podczas ślubnej sesji. Spacer Młodej Pary po żeliwnej konstrukcji tworzy surowy klimat zdjęcia, który w zestawieniu z romantycznymi gestami zakochanych, tworzy ciekawy kontrast. Na wiadukcie można wykonać też modna zdjęcia z drona. Ważne, aby miejsce było bezpieczne. Fotografia z lotu ptaka na pewno wyjdzie spektakularnie.

Charakterystyczny mural

W wielu miastach ściany miejskich budynków zdobią ciekawe murale. Tego typu rysunki często powstają nielegalnie, ale mimo to są atrakcyjnym puntem do stworzenia unikatowych zdjęć ślubnych. Kolorowe lub czarno-białe figury geometryczne sprawdzą się najlepiej. Taki mural będzie idealnym tłem dla Młodej Pary, ubranej w odświętne stroje. Dzięki temu powstanie fajny kontrast, który doskonale wpisze się w klimat urban exploration.

Zniszczone schody

W starej kamienicy zawsze znajdą się schody, które po dziesiątkach lat użytkowania nie są już eleganckie, ale mimo to doskonale będą prezentować się na ślubnych fotografiach. Dobrym pomysłem będzie, aby w takim miejscu zrobić kilka zdjęć w sepii lub czarno-białych, nawiązując do klimatu starych filmów. A razie dostępu do okna lub oświetlenia, warto też wykorzystać grę cieni i świateł, by imitować nocną sesję w delikatnie mrocznym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.