Pomysły na sesje ślubne inspirowane ekologią

Kobieta w sukni ślubnej z bukietem polnych kwiatów, w tle zagroda

Sesję ślubną można stworzyć na tysiące sposobów. Może być ona oparta o najnowszych trendach w fotografii jak zdjęcia panoramiczne, ale najlepiej hak będzie nawiązywać do pasji Młodej Pary. Jak znaleźć inspirację? Najlepiej dać ponieść się chwili, a dobry fotograf z pewnością uchwycić poszczególne cechy Panny Młodej i Pana Młodego. Proekologiczna postawa, która wyznaje coraz więcej osób, może stać się ciekawy tematem ślubnej sesji zdjęciowej. Styl eko na pamiątkowych fotografiach można przedstawić wielorako. Poniżej kilka pomysłów.

Ekotło: drewno, wełna i len

Za pomocą tych materiałów można stworzyć ciekawe i ekologiczne tło do zdjęć świeżo upieczonych małżonków. Specjalnie przygotowana ścianka z lnianego bądź wełnianego materiału, ozdobiona polnymi kwiatami sprawdzi się doskonale. Inną opcją jest bambus, który coraz częściej pojawią się jako elementy ekologicznego wystroju domowych pomieszczeń – również może być ekotłem do ślubnych zdjęć.

Miejski ogród

W niemal każdym większym mieście znajduje się piękny i ogólnodostępny park bądź ogród botaniczny. To najlepsze miejsce na ekologiczną sesję ślubną. Naturalna roślinność, oczka wodna, a często nawet zwierzęta – wszystko to gwarantuje piękne zdjęcia. Fotografie można także wykonać na ławeczka, ustawionych wśród alei z drzew.

Ekologiczne gospodarstwo

W Polsce nie brakuje ekologicznych gospodarstw rolnych, które chętnie udostępniają swoje tereny pod sesje ślubne. Charakterystyczna aranżacja wnętrz, w których dominuje drewno oraz liczne budynki gospodarcze będą pięknym tłem do zdjęć. Na wsi nie zabraknie też zwierząt, z którymi zdjęcia zawsze wychodzą doskonale. A pola zbóż lub sad owocowy dopełnią całość i pozwolą stworzyć ekologiczną i jednocześnie bardzo romantyczną sesję.

Wnętrze w stylu eko

W sytuacji, gdy sesja nie może odbyć się w plenerze, warto odpowiednio przygotować dostępne pomieszczenie. Poeksperymentować można z fakturami i kolorami, ważne by wszystko było inspirowane naturą, czyli w kolorach ziemi. Dobrym wyborem będą też ceramiczne naczynia, oryginalne kamienie czy świeże kwiaty doniczkowe. W takim pokoju będzie można wykonać kilka subtelnych zdjęć Młodej Pary.

Pojazd przyjazny środowisku

Ekologiczne jest również przemieszczenia się rowerami lub hulajnogami, które nie emitują spalin. Warto to pokazać na ślubnej sesji w stylu eko. Młoda Para na takim pojeździe będzie prezentować się zjawiskowo, a zdjęcia w ruchu dodatkowo wzmocnią cały efekt. Zdjęcia można wykonać na leśnej ścieżce lub na nadmorskiej promenadzie, gdzie o każdej porze dnia jest bardzo romantycznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.