Pomysły na sentymentalne ślubne sesje zdjęciowe

foto ślubne - jezioro

Jakie powinna być idealna sesja ślubna? Na to pytanie odpowiedzi poszukują wszystkie Młode Pary, które przygotowują się na plener zdjęciowy. Zadaniem fotografa jest stworzenie swobodnej i przyjaznej atmosfery oraz pięknych, sentymentalnych i romantycznych zdjęć. Pamiątkowe fotografie mają przywracać wspomnienia najpiękniejszego dnia w życiu, dlatego sesja powinna być czystą przyjemność dla małżonków. Mając własne pomysły na zdjęcia z pewność będzie im łatwiej – poniżej kilka opcji na sentymentalną sesję ślubną.

Podróż do dzieciństwa

Nie ma nic bardziej sentymentalnego niż powrót do rodzinnego domu, w którym Młoda Para dorastała. Zdjęcia na ganku domu czy w oknie pokoju będą nietuzinkowe i unikatowe. Do udziału w sesji można zaprosić seniorów rodu, by uhonorować ich rolę w wychowaniu. Jednak zorganizowanie zdjęć zarówno w domu Panny Młodej i Pana Młoda nie zawsze jest możliwe ze względu na odległości, wówczas dostępny teren można wystylizować zgodnie z naszymi wspomnieniami – zabawa na trzepaku, huśtawka w parku czy ognisko nad jeziorem na pewno będą przywoływać wspomnienia.

Ukoronowanie ważnych momentów

W życiu każdego z nas są takie wydarzenia, które wpływają na całe nasze życie. Warto delikatnie o nich przypomnieć podczas sesji ślubnej. Tym ważnym momentem może być gra w piłkę nożną z kolegami na szkolnym boisku czy samotna lektura pierwszej powieści. Zdjęcia na boisku do gry czy w czasie czytania książki będą pełne emocji i przeżyć sprzed kilkunastu lat.

Niczym pierwsza randka

Sentymentalna sesja ślubna może odwoływać się także do pierwszej randki. Jeśli był to spacer po pobliskim lesie to miejsce na plener zostało już wybrane. Dodając do tego drobne rekwizyty jak kolorowy parasol, kosz piknikowy, rozłożysty bukiet polnych kwiatów czy po prostu kubek kawy można stworzyć wyjątkową sesję ślubną w dobrze znanym miejscu i nawiązującą do początków wielkiej miłości Młodej Pary.

Pocałunek jak z filmu

Pierwszy pocałunek zawsze niesienie za sobą ogrom emocji. Jak pokazać się podczas najważniejszej sesji? Należy zadbać o otoczeniu. Zachód słońca nad brzegiem morza czy delikatnie padający deszcz stworzą nastrój, dzięki któremu fotografie będą pełne miłości. Bez wątpienia w przypadku takiej sesji można poszaleć z filtrami i różnymi efektami, np. długie naświetlenia w celu wydobycia blasku deszczowych kropli.

Sentymentalny pejzaż

Morskie fale rozbijace się o klify, mglisty wschód na mazurskim pomoście czy ośnieżony górski szczyt. Każda Młoda Para ma swoje ulubione miejsce na ziemi, gdzie czuje się najlepiej, odpoczywa. Ten piękny krajobrazy koniecznie trzeba przedstawić na sesji. Wzajemna radość z tej wspólnej chwili to gwarancja udanych zdjęć. Podczas takiej sesji można również skupić się na detalach jak czułe spojrzenia świeżo upieczonych małżonków, splecione dłonie z obrączkami czy pięknie złączone głowy pośród promieni zachodzącego słońca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.