Pomysły na jesienną sesję ślubną

Plenerowa sesja ślubna zapewnia piękne pejzaże i unikatowe zajęcia Młodej Pary. W okresie jesiennym tego typu sesje są rzadziej wykonywane ze względu na mniej przychylną aurę. Jednak mając odpowiedni pomysł oraz specjalne rekwizyty żadna pogoda nie jest w stanie przeszkodzić wyjątkowej, jesiennej sesji. Niemniej warto mieć alternatywę w postaci zamkniętego pomieszczenia, które będzie niezwykłym tłem do zdjęć ślubnych. Poniżej kilka pomysłów na sesje w jesiennym stylu.

Po skandynawsku

W krajach Skandynawskich przez większą część roku trwa jesień, a słońce na dalekiej północy nie pojawia się wcale przez kilka miesięcy. Pochmurne warunki może wykorzystać podczas zdjęć ślubnych. Młoda Para ubrana w kalosze i wełniane czapki, spacerująca po leśnej polanie będzie prezentować się unikatowo i bardzo romantycznie.

Z parasolem jest do twarzy

Kolorowa parasolka na tle zachmurzonego nieba zawsze dodaje energii. Rekwizyt ten doskonale sprawdzi się podczas ślubnej sesji. Młoda Para może pozować na różnorodnym tle, nawet przy ulewnym deszczu, a zdjęcia nie będą zagrożone. Ciekawy efekt da pozostawienie koloru na parasolach i Parze Młodej, przy wygłuszonych barwach wszystkiego, co będzie znajdowało się w pobliżu zakochanych.

Jesienne zamczysko

Szybciej zapadający zmrok może okazać się bardzo pomocny w czasie wykonywania bardziej mrocznych zdjęć Młodej Pary. Opuszczony średniowieczny zamek lub ruiny starego budynku to zawsze pełne emocji tło do ślubnych fotografii. Można je wykonać w wersji czarno-białej dodając im jeszcze większej dozy mistyczności. Zawsze warto wykorzystać wielkie okno, którego perspektywa daje szereg możliwości dla stworzenie idealnego portretu.

Wiejska sielanka

Jesienią na wsi pojawia się spokój. Ten klimat można przenieść na zdjęcia Młodej Pary. W tym wypadku wykorzystać można wiejską zabudowę, stodołę z sianem czy zagrodę ze zwierzętami. Wiejskie, drewniany domy będą doskonałym tłem do zdjęcia o poranku, gdzie delikatna mgła i pierwsza rosa stworzą naturalny, cudowny filtr.

Majestatyczny deszczyk

Odpowiednie ustawienie aparatu pozwoli na zrobienie zdjęć w czasie padającego deszczu. Spływające z nieba krople dają efekt spryskania brokatem. Szczególnie nocą prezentuje się to niezwykle. Takiej zdjęcie Młodej Pary nawet pomimo złej pogody może okazać się najpiękniejszym ze wszystkich.

Ku zachodzącemu słońcu

Jesienne zachody słońca mają więcej ciepła. Uchwycenie tych ostatnich promieni to gwarancja genialnego zdjęcia. Warto spróbować zdjęcia przypominającego słynne – Manhattanhenge. Młodą Parę należy ustawić tak, aby pomiędzy nimi widać było chowające się za horyzontem słońcem. Piękno i ciepło promienie zapewni wyjątkowy klimat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.