Miłość w czasach zarazy (pomysły sesji ślubnych w czasie epidemii)

Sesja ślubna w czasie epidemii? Czy jest możliwe sfotografowanie najważniejszego dnia w życiu, gdy większość miejsc jest zamkniętych, a wspólne wyjście w plener może wiązać się z grzywną. Szereg obostrzeń wymaga dostosowania się do nowej sytuacji i większość Par Młodych woli przeczekać ten bardzo trudny czas i przeprowadzić sesję, gdy sytuacja w Polsce i na całym świecie wróci do normy. Jednak jest kilka opcji, które pozwolą na zrobienie sesji ślubnej nawet w dobie panującej epidemii. Warunkiem jest kilka domowych pomieszczeń i duża doza wyobraźni. Bo okazuje się, że nasze codzienne pokoje mogą być doskonałym tłem do pięknych zdjęć, prezentujących miłość Młodej Pary.

Radość w kuchni

Wspólne pieczenie ciasta czy przygotowywanie obiadu w odświętnych strojach ślubnych sprawi, że takie zdjęcia będą wypełnione dziecięca radością. Dodając do tego efekt zdmuchniętej mąki uzyskamy niezwykłe fotografie w przytulnym pomieszczeniu, gdzie zawsze tętni życie. Jako aranżację warto wykorzystać świeże warzywa i owoce oraz sprzęt kuchenny i różne kolorowe przybory do gotowania.

Spokój w sypialni

Najważniejsze w sypialni jest małżeńskie łóżko, której znajduje się w centralnej części pomieszczenia. Zdjęcia z góry na wpatrzoną w siebie Młodą Pary na pięknej, satynowej pościeli na pewno zrobią wrażenie. Istotna jest tu gra światła i cień, aby uzyskać charakter poranka i pierwszej małżeńskiej pobudki.

Swoboda na balkonie

Gdy zrobienie sesji w plenerze nie jest możliwe z pomocą przychodzi balkon. Przyozdobiony różną roślinnością pozwoli stworzyć mini ogród, które doskonale sprawdzi się na ślubnej sesji. W zależności od wielkości balkonu można dodać ratanowe meble, by uzyskać wakacyjny klimat. Cenny będzie też widok na okolicę, który także warto przedstawić na zdjęciach ślubnych.

Intymność w łazience

Wspólna kąpiel pośród pachnącej piany, balasku świec i aromacie szampana z truskawkami stanowi kwintesencję nocy poślubnej. Mając takie elementy zrobienie zdjęcie w zazwyczaj najmniejszym pomieszczeniu nie będzie problemem. Tego typu fotografie powinny być ciemniejsze, z lekkimi rozmyciem tła, aby to Młoda Para stała się najważniejszym punktem na zdjęciu.

Romantyzm w salonie

Przestronny salon to miejsce idealne na różnorodne fotografie Młodej Pary. To pomieszczenie na czas sesji może stać się niewielkim studiem fotograficznym, gdzie można do woli budować nowe historię – lata dwudzieste na wygodnej kanapie czy współczesne chwile, czyli wspólne oglądanie telewizji w maseczkach i rękawiczkach w odpowiedniej odległości od siebie. Zaprezentowanie miłości w dobie epidemii będzie bardzo ciekawym zabiegiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.