W jakich sytuacjach można zrezygnować z fotografa na weselu?

Obecność fotografa na ślubie i przyjęciu weselnym wydaje się nieodzownym elementem całej imprezy. Uwiecznienie najważniejszych momentów z całego wydarzenia pozwala powracać pamięcią do najcudowniejszych chwili. Zajęcia też wręczane są jako prezent oraz widnieją w domowej gablotce. Wartość takich fotografii jest wysoka, dlatego fotograf ma za zadanie w ciekawy sposób zaprezentować Młodą Parę oraz gości weselnych, którzy uczestniczą w wyjątkowej uroczystości. Zazwyczaj zdjęcia wykonywane są podczas przygotowań do ślubu, następnie w czasie Mszy Świętej oraz na weselu do oczepin. Coraz częściej w czasie przyjęcia wykonuje się również krótką sesje zdjęciowej tylko dla Pary Młodej, jednak większość par na sesję umawia się po weselu. Pojawia się pytanie – czy są sytuacje, w których można lub warto zrezygnować z fotografa ślubnego? Jest kilka ważnych powodów, które sprawiają, że zdjęć ze ślubu nie będzie w rodzinnym albumie.

Względy finansowe

Brak fotografa na ślubie najczęściej wynika z kwestii finansowych. Koszt takiej usługi może przekraczać budżet na wesele i wówczas Państwo Młodzi rezygnują z pamiątkowych zdjęć. Wynajęcie profesjonalnego fotografa na ślub oraz wesele to koszt około 4-5 tys. zł. Taka kwota może być zbyt wysoka przy skromnym ślubie. Pastwo Młodzi wolą te pieniądze przeznaczyć na inny cel, dlatego rezygnują z wynajęcia fotografa ślubnego.

Znajomy fotograf

Para Młoda rezygnuje również z sesji zdjęciowej, gdy wśród gości znajduje się pasjonat fotografii. Wiele osób amatorsko zajmuje się robieniem pięknych zdjęć i często swoją pasję prezentują w formie prezentu dla najbliższych. W takiej sytuacji rezygnacja z fotografa ślubnego jest jak najbardziej usprawiedliwiona. A bliska osoba z jeszcze większą pasją przygotuje bazę pamiątkowych zdjęć. Fotograf może nie być potrzebny, gdy w kościele i na sali weselnej będzie kamerzysta, który nagra pamiątkowy filmik. Multimedialna wersja migawek z całego dnia staje się coraz bardziej popularna wśród przyszłych małżonków.

Prywatność

Warto również zaznaczyć, że w dobie mediów społecznościowych prywatność przestaje właściwie już istnieć. Swoimi przeżyciami dzielimy się ze wszystkimi, publikując zdjęcia i filmy na różnych portalach. Jednak mniejsze grono społeczności nie chce, by całe ich życie było uwieczniane na zdjęciach. Wolą dzień zaślubin przeżyć raz i intymnie, bez pozowanych zdjęć i zabawnych filmików z gościmy. Takie pary nie decydują się na wynajęcie fotografa, a pamiątką z ich wesela są tylko wspomnienia. Decyzję o zaangażowaniu fotografa na ślubie należy pozostawiać Parze Młodej, gdyż to jest ich najważniejszych dzień i powinni tego dnia czuć się swobodnie i zgodnie z własnymi przekonaniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.