Jaki smartfon z dobrym aparatem?

Milkos/bigstockphoto.com

Potrzebujesz dobrego telefonu, który potrafi robić dobre zdjęcia? Jeżeli tak to powinieneś wybrać, któryś z proponowanych poniżej modeli. Każdy z nich jest bardzo wysokiej jakości, a przede wszystkim posiada doskonały aparat.

1. Samsung Galaxy S8

Flagowe modele Samsunga od dawna oferują wyjątkowe możliwości jeżeli chodzi o zdjęcia i możliwości fotograficzne. Aparat w tym modelu posiada matrycę 12 Mpx oraz obiektyw o jasności f/1,7. Dzięki zastosowaniu nowszej wersji sensora można uzyskać lepszą jakość zdjęć, zwłaszcza tych nocnych. Są one mniej zaszumione oraz posiadają większą ostrość. Kolejnymi zaletami tego modelu jest błyskawiczne ustawianie ostrości oraz możliwość wykonywania zdjęć w RAW oraz kręcenia filmów w 4k w 30 klatkach na sekundę oraz w rozdzielczości Full HD w 60 klatkach na sekundę. Dodatkowo aparat posiada przedni aparat o matrycy 8 Mpx i jasności f/1,7 z autofocusem.

2. Huawei P10

W modelu tym znajduje się wysokiej jakości czytnik linii papilarnych na przednim panelu. Jednak najważniejszymi cechami tego telefonu jest wysokiej jakości aparat. Smartfon ten został wyposażony w podwójny aparat w konfiguracji 20 oraz 12 Mpx. Jeden z sensorów jest monochromatyczny, natomiast drugi jest kolorowy. Zdjęcia wykonywane przez ten telefon są bardzo szczegółowe, zwłaszcza dzięki zastosowaniu wysokiej jakości Leica. Posiada on optyczną stabilizację obrazu oraz możliwość nagrywania filmów w 4K.

3. Asus ZenFone 3

Jest to telefon, który wypada bardzo dobrze w każdym aspekcie, w którym był testowany. Nie jest to co prawda topowa półka, ale mimo wszystko pozwala na robienie bardzo dobrych zdjęć. Posiada ekran o przekątnej 5.2 cala wyświetlający obraz w rozdzielczości Full HD. Jeżeli chodzi o aparat to został on wyposażony w aparat Sony IMX298 o rozdzielczości 16 Mpx z przesłoną f/2.0. Zaletami tego telefonu jest bardzo szybki autofocus, optyczna oraz elektroniczna stabilizacja obrazu i możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. Jednak oczywiście są również pewne wady ponieważ w przypadku nagrywania filmów w rozdzielczości 4K nie można korzystać z optycznej stabilizacji ekranu.

4. LG L6

Telefon ten wykonany jest w sposób klasyczny, dzięki czemu telefon jest wodoszczelny oraz posiada bardzo ciekawą stylistykę i może spodobać się nie jednej osobie. Jeśli chodzi o tylny aparat to został on wyposażony w dwa sensory o matrycy 13 Mpx. Pierwszy z nich jest sensorem standardowym o promieniu widzenia 71 stopni, drugi natomiast jest sensorem szerokokątnym o polu widzenia 125 stopni. W telefonie jest również przedni aparat o matrycy 5 Mpx i kącie widzenia wynoszącym 100 stopni.

5. Honor 8

Jest to telefon, który zalicza się do średniej półki cenowej. Jego cechami charakterystycznymi jest bardzo dobrze wykonana obudowa ze szkła oraz metalu. Jeżeli chodzi o aparat, to został on wyposażony w 2 moduły o matrycy 12 Mpx. Są to moduły monochromatyczny oraz kolorowy. Niestety ze względu na to, że nie jest to model topowy nie otrzymujemy trybu monochromatycznego, a tylko filtr pozwalający na uzyskanie tego rodzaju efektu. Jeżeli chodzi o nagrywanie filmów to możliwe jest to w FHD w 60 klatkach.

Jak widać wybór telefonów pozwalających na robienie dobrych zdjęć jest całkiem spory. Każdy na pewno znajdzie telefon dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.