Jak zrobić makijaż przed ślubną sesją zdjęciową?

Makijażystka podczas pracy

Przygotowując się do ślubu, trzeba pamiętać o mnóstwie rzeczy, a pierwsze przygotowanie rozpoczyna się już nawet na dwa lata wstecz. Najlepsze sale wesele są rezerwowane nawet trzy lata szybciej. Im bliżej ślubu, tym więcej spraw do załatwienia. Nie można też zapomnieć o ślubnej sesji zdjęciowej, która upamiętni najważniejszy dzień w życiu. Dla każdej Panny Młodej idealny wygląd tego dnia jest kwestią priorytetową. Podstawą dobrego wyglądu na zdjęciach jest idealny makijaż. Jak przygotować taki makijaż, aby podczas sesji ślubnej, bez względu na warunki, prezentował się bez zarzutów? Poniżej kilka cennych wskazówek dla przyszłej Panny Młodej bądź jej makijażystki.

Panna Młoda powinna mieć nieskazitelną cerę, subtelnie podkreślone oczy, usta i dobrze wykonturowaną twarz. Cały makijaż należy potraktować odpowiednim utrwalaczem, aby wytrzymał kilka godzin sesji ślubnej. Obecnie rzadko już wykonuje się sesję w tym samym czasie, co uroczystość zaślubin. Najczęściej sesja odbywa się kilka dni później. Zdarza się nawet, że sesja ślubna organizowana jest już podczas miesiąca miodowego na zagranicznym wyjeździe. Wtedy tym bardziej trzeba zadbać o odpowiedni makijaż. O czym należy pamiętać?

Panna Młoda musi zaopatrzyć się w dobry podkład kryjący, koniecznie o ton ciemniejszy od koloru cery. To bardzo ważne w przypadku fotografii robionych z użyciem flesza. Obowiązkowy jest puder matujący bądź z satynowym wykończeniem, które pięknie wygładzi twarz. Zakazany jest ciężki makijażu oczu, zwłaszcza smokey eyes . Oka najlepiej subtelnie podkreślić, przenikający się odcieniami złota lub fioletu. Ponadto należy zadbać okonturowanie, które musi współgrać z kształtem twarzy, a kredka do ust powinna mieć taki sam odcieniu jak pomadka.

Należy też pamiętać, aby bardzo dokładnie ukryć cienie pod oczami. Ten defekt na zdjęciach widoczny jest w każdym świetle. Natomiast gdy planujemy zdjęcia czarno-białe niezwykle ważne przy wykonywaniu makijażu jest kontrowanie. Powinno być ono wówczas bardzo delikatne, a wszelkie linie mocno porozcierane. Kolejny ważny aspekt, który trzeba wziąć pod uwagę przy wykonaniu ślubnego makijażu, to zimne światło. Zdjęcia ślubne przy pochmurnym niebie bądź w pomieszczeniu z niebieskimi ścianami będą mocno podkreślać wszelkie niedoskonałości, jeśli makijaż będzie niewłaściwie wykonany. Jedynym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest makijaż w zimnych odcieniach, co pozwoli wyrównać chłodne tony oświetlenia. Pamiętając o tych zasadach można bez obaw realizować wspaniałą sesję ślubną w każdych warunkach. Powyższy poradnik sprawdzi się również w przypadku Panów Młodych, którzy do ślubnej sesji mogą wykonać niezauważalny makijaż, zakrywając cienie pod oczami i inne defekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.