Jak samodzielnie przygotować fotościankę na wesele?

Zdjęcia na ślubie są nieodłącznym elementem. Jednak, żeby były ciekawe i stanowiły formę weselnej zabawy należy urozmaić ich formę. W tym celu można przygotować nietuzinkową ściankę do zdjęć, dzięki której fotografie zyskają oryginalne tło. Do wyboru jest wiele szablonów, które wystarczy wydrukować. Można również dodać pamiątkowy napis lub wykorzystać modną fotobudkę. Jednak najnowszym trendem na rynku ślubnym jest samodzielne wykonanie fotościanki, która nawiązuje do Młodej Pary. W przypadku takiego projektu nic nas nie ogranicza i można puścić wodzę fantazji. Ponadto bardzo często własnoręcznie wykonana ścianką jest tańsza od tej dostępnej w drukarni. Poniżej kilka pomysłów, którymi można inspirować się przy organizacji swojej imprezy weselnej.

Elegancki materiał

Mając stelaż o wysokości 2 metrów i długości 3 można tworzyć bajkową ściankę. W weselny klimat na pewno wpisze się tiul lub inny, delikatny materiał, który piękne mieni się w obiektywie aparatu. Lekko prześwitująca tkanina będzie zdradzać co kryje się nią. Dodatkowo warto użyć punktowe oświetlenie, najlepiej sprawdzają się lampki ledowe, które subtelnie oświetlają wybrane miejsce. Dobry wyborem na taką ściankę będzie też aksamit, który stworzy niemal teatralną kurtynę.

Zwiewne wstążki

Ścianka nie musi być dosłownie „ścianą”. Można stworzyć tło z poruszających się na wietrze wstążek. To opcja jest najwygodniejsza w przypadku plenerowego przyjęcia, gdzie podmuchy sprawiają, że wstążki za każdym razem inaczej się układają. Szarfy można przygotować z jednolitego materiału, marynarskich lin czy drobnych sznureczków. Wszystko zależy od ślubnej aranżacji i naszych upodobań. Wystarczy je zwiesić na prostym stelażu lub w bramie wejściowej – i gotowe.

Kwiatowa ściana

Każde wesele wiąże się z kwiatami, które zdobią kościół i salę weselną. Te same kwiaty można również wykorzystać do tworzenie fotościanki. Umieszczone na stelażu, tekturze czy innym materiale stworzą pachnący obraz. Dodając do tego lampy czy świece stworzymy bardzo romantyczny klimat. Do takiej ścianki najlepsze będą żywe, bujne kwiaty, np. róże i chryzantemy. Kwiaty można dowolnie łączyć, a spryskane wodą będą jeszcze pięknej prezentować się na zdjęciach.

Ekologiczne drewno

Okazuje się, że z drewnianych palet można zrobić niemal wszystko. Świetnie sprawdzą się także jako weselna ścianka do zdjęć. Można je dowolnie pomalować, spryskać brokatem lub pokryć lakiery, który zapewni błysk. W przypadku drewnianych palet można stworzyć dowolną aranżacją, ustawiając określone przedmioty np. sprzęt kuchenny. Dobry rozwiązaniem są też litery 3D, które stworzą specjalny napis. Drewniana ścinka jest lekka i wygoda, ale trzeba ją dobrze zabezpieczyć, by konstrukcja przetarła całe wesele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.