Jak nie robić zdjęć ślubnych? Najczęstsze błędy

Fotograf robi zdjęcie młodej parze w drewnianej, ogrodowej altanie. Ujęcie zza pleców fotografa

Sesja ślubna musi być idealna. Młoda Para oczekuje zachwycających zdjęć. Jednak łatwo popsuć cały efekt, decydując się na sztampowe pomysły. Takie sytuacje pojawiają się zazwyczaj u początkujących fotografów ślubnych, dlatego przyszli małżonkowie powinni dokładnie sprawdzić kto będzie wykonywał im zdjęcia. Poniżej lista tych najczęściej popełnianych, które mogą zniweczyć każdą, nawet najbardziej oryginalną sesję ślubną.

Chaos zdjęciowy

Robienie zdjęć, a przygotowanie sesji ślubnej to dwa różne pojęcia. Dokumentację ze wesela może wykonać każdy, natomiast zdjęcia, które tworzą opowieść to zupełnie inna kwestia. Właśnie opowiadanie historii Młodej Pary wyróżnia dobrego fotografa. Zbiór przypadkowych zdjęć zza stołu, z parkietu, z otoczenia sali weselnej, z sesji nad brzegiem morza nie zrobią efektu wow. Bardzko łatwo doprowadzić do zdjęciowego chaosu, a brak zaskakujących ujęć to recepta na nudą sesję. Dlatego bardzo ważne jest, aby uchwycić również reakcje gości, np. podczas pierwszego tańca czy w czasie weselnych zabaw.

Niesprawdzenie miejsca sesji

Kolejny kardynalny błąd dotyczy braku przygotowania do sesji. Fotograf powinien wcześniej sprawdzić Kościołów oraz miejsce sesji plenerowej, aby wiedzieć z jakim oświetleniem i ewentualnymi trudnościami będzie musiał się zmierzyć. Przygotowanie dotyczy też ozdób w kościele czy możliwości sypania ryżem oraz drogi dojazdowej, gdyż tego dnia Młoda Para nie powinna niczym się zajmować. Mając dokładną wiedzę będzie można skupić się na pięknych zdjęciach.

Za dużo Photoshopa

Programy graficzne powstały po to, aby poprawiać i delikatnie upiększyć zdjęcia. Często osoby początkujące w branży zbyt mocno korzystają z funkcji Photoshopa, co w efekcie tworzy bardzo sztuczny efekt. Subtelne poprawnie kolorów oraz usuniecie zmarszczek czy zabrudzeń na chodnika z pewnością korzystnie wpłynie na ostateczny wygląd sesji. Jednak zmiana kolory ubrania czy zwiększenie obojętności włosów u Panny Młodej będzie już przesadą.

Nieprzygotowany sprzęt

Doświadczony fotograf zawsze powie, że to nie sprzęt robi zdjęcia, a człowiek, więc tak naprawdę najdroższy aparat nie zagwarantuje idealnych fotografii. Natomiast najważniejsze jest, aby posiadany sprzęt był w pełni sprawny i naładowany w 100 procentach. Niezbędne jest też posiadanie dodatkowej baterii, również w pełni naładowanej, aby w każdym momencie w kilka sekund można by było ją wymienić. Nikt z gości weselnych nie będzie czekał z tostem czy życzeniami, aż fotograf wróci z drugim aparatem, dlatego zarówno urządzenia, jak i fotograf muszą być w całkowitej gotowości do pracy przez kilka godzin bez dłuższej przerwy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.