Fotobudki na wesele

Ślub to jeden z najważniejszy dni w życiu każdego człowieka. Konieczne jest zorganizowanie wielu spraw, poza zakupem sukni, garnituru, kwiatów oraz wynajęciu sali weselnej, trzeba zaplanować przyjęcie. Współczesna impreza weselna wymaga przygotowania różnych atrakcji, dzięki którym goście będą wyśmienici się bawić. Od kilka lat rosnącą popularnością cieszą się fotobudki, które kilka lat temu do Polski przywędrowały ze Stanów Zjednoczonych. Proste urządzenie nie zajmuje zbyt wiele miejsca, a zapewnia mnóstwo zabawy oraz najlepszą pamiątkę z wesela w postaci unikatowych zdjęć. Nawet ślubny fotograf nie jest w stanie przygotować takich zdjęć. Fotobudka wyzwala pełną swobodę, a dzięki różnym akcesoriom, każde zdjęcie może być zupełnie inne.

Rodzaje fotobudek

Do wyboru państwo młodzi mają dwa rodzaje fotobudek – w wersji zamkniętego mobilnego studia fotograficznego lub urządzenia na statywie ze ścianką, na tle której pozuje się do zdjęć. Wybór opcji zależny jest od miejsca. Zamykana fotobudka zajmuje go znacznie więcej, natomiast urządzenie zewnętrzne może być ciekawie wystylizowane, np. na retro aparat fotograficzny. Coraz częściej zdarza się też nowoczesny panel do robienia zdjęć, który wyposażony jest w monitor i komputer. Mechanizm wykonywania zdjęć zawsze jest taki sam, należy wcisnąć przycisk, a po 5-10 sekundach zostanie wykonane zdjęć. Fotografia od razu się drukuje na papierze fotograficznym. W zależności od preferencji państwach młodych zdjęcia mogą zawierać adnotację o ślubie z datę, imionami państw młodych, mottem oraz specjalną ramką. Co ważne, wszystkie zdjęcia można później pobrać z pliku internetowego i udostępnić na ulubionych profilach społecznych.

Fotobudki kojarzą się z nietypowymi gadżetami jak okulary, peruki, kapelusze czy maski. Takie ozdobą bardzo urozmaicają zdjęcia i tworzą wyjątkowe pamiątki z wesela. Firm, które oferują fotobudki na wesele nie brakuje. Ze względu na dużą konkurencyjność, poza ceną należy zwrócić uwagę czy w ofercie znajduje się obsługa technika lub asystenta. Ponadto warto upewnić się jaki zakres akcesoriów znajduje się w ofercie, aby nie mieć konieczności samodzielnego dokupowania różnych dodatków. Niemniej wiele fajnych gadżetów jak wąsy, sztuczne usta, szale boa, anielskie skrzydła czy diabelskie rogi możemy mieć w domu i warto je dorzucić do innych ciekawych ozdób. Standardowy koszt wynajęcia fotobududki na przyjęcie weselne oscyluje w okolicach 800-1000 złotych. Z wyższą ceną spotkamy się w większych miastach, gdzie ślubne przyjęcia odbywają się znacznie częściej. Rozlicznie odbywa się najczęściej za 4 godziny obecności urządzenia na imprezie, każda kolejna godzina jest dodatkowo płatna. Często wyznaczony jest również limit zdjęć, po przekroczeniu którego należy dopłacić lub zlecenie najmu fotobudki dobiega końca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.