Film ze ślubu w formie reportażu

sesja ślubna selfie

Materiał filmowy ze ślubu to nieoceniona pamiątka dla kolejnych pokoleń. Wspólne przeżywanie tego wyjątkowego dnia uwiecznione w postaci krótkiego filmu ogląda się z przyjemnością wiele razy. Jeszcze kilka lat temu nagrywanie filmu ze ślubu wiązało się z dokumentacją każdej minuty mszy świętej oraz wesela, dziś już nikt nie nagrywa czterogodzinnej uroczystości. Dzięki temu powstaje przyjemny reportaż ślubny, który trwa zazwyczaj kilkadziesiąt minut i w pigułce przedstawia najważniejsze momenty ślubu oraz wesela.

Nagranie ślubu jako reportaż

Reportaż ma za zadanie pokazać cały dzień ślubu, poczynając od przygotowań Młodej Pary, przez mszę, na oczepinach kończąc. Ważnym momentem jest ubieranie sukni ślubnej, błogosławieństwo rodziców czy podróż wystylizowanym samochodem do kościoła. Operator kamery do nagrywania różnych ujęć wykorzystuje najnowsze technologię, bo całość prezentowała się ciekawie i dynamicznie. Popularne jest wykorzystywanie dronów do nagrywania najazdów „z lotu ptaka” oraz specjalnych obiektów do zbliżeń na detale ubrań. Opcji na realizację ślubnego reportażu jest wiele. Jednak najbardziej standardowy podzielony jest na pięć etapów: przygotowania Panny Młodej, przygotowania Pana Młodego, wyjazd do kościoła, Msza Święta oraz impreza weselna. Montażysta eksponuje w filmie składnie przysięgi, pierwszy taniec oraz krojenie tortu jako najważniejsze symbole zawarcia małżeństwa. Cały film zajmuje zazwyczaj 40-50 minut i zawiera odpowiednia dobrany podkład muzyczny.

Reportaż z pomysłem

Reportaż ze ślubu można również przygotować niekonwencjonalnie, wplatając w film życzenia gości, wspomnienia rodziców oraz ważne chwile z okresu narzeczeństwa. Często wykorzystuje się ujęcia nakręcone po ślubie, w których można dograć romantyczną scenerię, będącą dopełnieniem filmu. Niecodziennym pomysłem na ślubne wideo jest wykorzystanie różnych efektów, np. charakterystycznego odliczania czasu oraz nawiązania do ulubionego filmu hollywoodzkiego. Reportaż ślubny może być też swoistą retrospekcją historii znajomości Młodej Pary, która kończy się na ślubnym kobiercu. Natomiast przy wykorzystaniu różnych filtrów i narzędzi do obórki materiały filmowego można stworzyć reportaż przypominający film sprzed wielu dekad. Dokładając do tego wątki aktorskie, np. zagranie małżeństwa za 20 lat, powstanie oryginalny i atrakcyjny reportaż ze najważniejszego dnia w życiu.

Wszystkie Pary Młode, które decydują się na ślubny reportaż powinny dokładnie sprawdzić portfolio danej firmy, aby ocenić jakość poprzednich filmów. Operatorzy zawodowo zajmujący się nagrywaniem ślubów powinni na bieżąco śledzić trendy i proponować nowatorskie rozwiązania, które wzbogacą film. Obecnie do realizacji filmu ślubnego wykorzystuje się profesjonalne kamery cyfrowe oraz aparaty Full HD. Niezbędne są urządzenia wspomagającej stabilizację kamery w ruchu oraz jazdy kamerowej, a dźwięk musi być rejestrowany za pomocą profesjonalnych mikrofonów i cyfrowych rejestratorów dźwięku. Odpowiedni sprzęt jest warunkiem uzyskania najlepszej jakości obrazu, co przełoży się na unikatowy i niezapomniany film ślubny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.