Drukarka do zdjęć na weselu

 

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu, dlatego upamiętnienie go na zdjęciach to element nieodłączny większość przyjęć. Za sprawą fotografii można w dowolnym momencie powracać do miłych chwil. Jednak oczekiwanie na zdjęcia często bywa kłopotliwe, szczególnie gdy Para Młoda chce podarować pamiątkowe zdjęcie swoim gościom. Modnym rozwiązaniem w tej sytuacji jest po prostu drukarka do zdjęć, która jeszcze w czasie wesela wydrukuje wybraną  fotografię, która jednocześnie będzie ciekawym podarunkiem.

Obecność drukarki na przyjęciu weselnym może być inicjatywą Młodej Pary lub samego fotografa, który korzystając z programu do obróbki graficznej tworzy gotowy produkt do wydruku. Jednak w takim przypadku, gdy podczas wesele wiele się dzieje, niezbędna jest obecność drugiej osoby, która zajmie się tylko drukowaniem zdjęć dla gości. W przypadku drukarki od Państwa Młodych fotografie drukowane są w wersji surowej, co również ma swój urok. Jednak jakość zdjęcia ma znacznie, dlatego należy wybrać odpowiedni sprzęt, aby mógł bez większych przeszkód wydrukować w optymalnej rozdzielczość kilkaset zdjęć w ciągu kilku godzin.

Młoda Para do wyboru ma kilka typów urządzeń. Najczęściej używane są drukarki atramentowe, których niska cena pozwala na obniżenie kosztów zakupu sprzętu, ale ograniczona paleta barw nie gwarantuje wysokie jakości zdjęcia. Lepsze fotografie wydrukuje drukarka laserowa, bardziej sprawna, ale jest ona sporo droższa. Natomiast najlepszą opcją do zdjęć ze ślubu będą wysoko wydajna drukarka termosublimacyjna, która pokrywa papier fotograficzny dodatkową warstwą ochroną, co zapewnia zdjęcie jak od fotografa. Jednak cena tego sprzętu może okazać się nieopłacalna w przypadku jednorazowego użytku.

Na weselach coraz częściej pojawia się również opcja samodzielnego wydruku zdjęć. Goście wybierają z puli dostępnych to zdjęcie, które podoba im się najbardziej i zyskują unikatową pamiątkę. Ponadto popularną formą rozrywki na ślubach są polaroidy, czyli aparaty fotograficzne, które od razu drukują zdjęcie. Stale na czasie są fotobudki, dzięki którym tworzy się cały album zabawnych zdjęć z całej imprezy. Wybór konkretnej opcji zależy od Pary Młodej, która najlepiej zna swoich gości i wie, która wersja najbardziej przypadnie im do gustu. Najważniejsze, aby taka atrakcja nie odciągała weselników od imprezy, a była tylko miłym akcentem i zapewniała oryginalny upominek. Koszt zakup drukarki to wydatek rządu 300-500 zł w przypadku tańszych rozwiązań, wynajem fotobudki na całą imprezę weselną waha się w graniach 800-1200 złotych. Dlatego decyzja odnośnie drukowania zdjęć bieżąco na weselu zależna jest również od budżetu Młodej Pary.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.