Dobre pomysły na film ze ślubu

Jedną z najlepszych pamiątek ślubnych jest film z uroczystości zaślubin i wesela. Dzięki niemu można przypomnieć sobie najprzyjemniejsze chwile z tego wyjątkowego dnia. Śluby filmowane są od dziesiątek lat, zmienia się tylko sprzęt i możliwości realizacji filmu. Aktualnie najmodniejsze są krótkie, kilkuminutowe teledyski, których zadaniem jest pokazanie całej imprezy w pigułce. Poniżej kilka pomysł na wyjątkowy film ze ślubu.

Prosto do internetu

Większość filmów ślubnych trafia na portale społecznościowe, za pomocą których chcemy znajomy pokazać jak wyglądał najważniejszy dzień w naszym życiu. Wspólne przeżywanie tamtych chwil niesie ze sobą wiele pozytywnych emocji. W związku z modą na nagrywanie relacji online coraz częściej filmik ze ślubu przybiera formę takich materiałów wideo, jakich miliony na Facebooku, Snapchacie czy Instagramie. Wideo nagrane „z ręki” oraz bezpośredni zwrot do odbiorców to najważniejsze cechy takiego filmu. Często wzbogaca się go o efekty specjalne, czyli przyspieszanie, filtry czy kolorowe ramki. Dzięki temu powstaje bardzo oryginalny i unikatowy film ze ślubu.

Łapu-capu

Śmiech to zdrowie, a podczas wesela dzieje się wiele zabawnych rzeczy. Właśnie na podstawie „wpadek” można stworzyć nietypowy film ze ślubu, który z pewnością wywoła mnóstwo śmiechu podczas oglądania. Nietypowy układy taneczne, ciekawe miny czy zaskakujące wyznania gości – film z gatunku miszmasz zezwala na pełną swobodę. Jednak ten rodzaj wymaga sporego dystansu gości i Pary Młodej, którzy potrafią śmieć się ze siebie. Ważnym elementem tego filmu jest specjalny podkład muzyczny, który powinien składać się z różnych dźwięków oraz odpowiednich fragmentów piosenek, aby jeszcze bardziej wzmocnić zabawność danego ujęcia.

W stylu lat dziewięćdziesiątych

Każdy z nas pamięta dawne filmy ze ślubu, które oglądało się na kasetach VHS i trwały one około czterech godzin. Kamerzysta kręcił wszystko, od wyjścia do domu, przez całą Mszę Świętą w kościele, po wesele bez większej przerwy i scenariusza. To kamerzysta decydował co i jak uwiecznić, tworząc właściwe dokumentację takiego dnia, a nie film ze ślubu. Na podstawie ówczesnej mody również może powstać współczesny film, który z pewnością z dużą dokładnością pokaże ślub oraz wesele i każdy będzie mógł się zobaczyć na filmie. Jeśli chcemy poznać każdy szczegół ślubu, taki film będzie najlepszych wyborem.

Jak to się zaczęło?

Powrót do początku historii miłości umożliwi lepsze poznanie bohaterów. Odegranie momentu pierwszych wspólnych chwil film będzie interesującą przygodą dla Państwa Młodych. Podobnie jak odegranie tego, co ma się wydarzyć w przyszłości. Wszystko to można wpleść w filmik, tworząc pełną opowieść dla rodziny i znajomych. Używanie motywu wspomnień w filmie ślubnym daje możliwość na nietypowy montaż materiału wideo, np. w postaci retrospekcji Młodej Pary, która wystylizowana na staruszków przypomina sobie dzień ślubu. Ponadto można zaskoczyć gości, dodając w ostatniej chwili ujęcia z dnia ślubu z pozdrowieniami dla najbliższych.

Prawdziwe love story

Najbardziej romantyczne chwile oraz piękna piosenka o miłości to podstawy filmu ze ślubu w stylu love story. Kamerzysta skupia się na relacji między świeżo upieczonymi małżonkami, tworząc wzruszający filmik. Wykorzystuje się wiele miłosnych symbolach takich jak obrączki, trzymanie się za rękę, pocałunki czy narysowane serce na plaży. Romantyczny plener to kolejny element takiego filmu – może to być plaża czy malowniczy park, w którym Młoda Para po prostu spaceruje i uśmiecha się. Ważny punktem filmu jest również ślubna przysięga, pierwszy taniec oraz wspólne krojenie tortu. Chronologiczny układ w filmie pozwala skupić się na tym co najważniejsze – na miłości.

Ślubny wywiad

Większość filmów ze ślubu posiada podkład muzyczny, który bardzo rzadko przerywany jest wypowiedziami gości. Odwróceniem standardowej konwencji filmu ślubnego jest wywiad, który wymaga znacznie większego nakładu pracy oraz sprawnej pracy operatora, gdyż konieczne jest nagranie wielu wypowiedzi podczas różnych etapów wesela. Zwieńczeniem filmu jest opowieść Państwa Młodych o przeżyciach oraz podziękowania dla gości za udział w ceremonii. Ten rodzaj filmu jest najczęściej dodatkowym elementem pełnego filmu i stanowi wstęp do dynamicznego teledysku, pokazując różne oblicza wesela.

Weselny lipdub

Niegdyś najmodniejszy teledysk w internecie nagrywany podczas różnych okazji – mowa oczywiście o lipdubie. Ta forma cały czas sprawdza się jako nietypowy teledysk ślubny. Poza tym do realizacji angażuje wielu gości, zapewniając jednocześnie wspaniałą zabawę na weselu podczas tworzenia filmiku. Śpiewany jest wybrany utwór, ale na filmie ostatecznie widać tylko właściwy ruch ust, dzięki czemu można śmiało brać udział bez względu na umiejętności wokalne. Odpowiednio wystylizowani goście, np. w stylu ulubionego filmu Młodej Pary, patrząc się bezpośrednio w kamerę śpiewają fragment piosenki. Warunkiem dobrego lipduba jest zrobienie go w jednym ujęciu, bez żadnych przycięć, dubli i montażu, dlatego kamerzysta musi zrobić sprawne przejść pomiędzy gośćmi weselnymi.

W tanecznym stylu

Taneczne ewolucje doskonale się ogląda na filmikach, dlatego wykorzystanie tego motywu na ślubnym teledysku to strzał w dziesiątkę. Zmysłowy taniec Panny Młodej czy moonwalk Pana Młodego zawsze spotykają się z owacjami gości. Taki rodzaj ślubnego wideo nie jest zarezerwowany wyłącznie dla tancerzy. Nauka zabawnego układu tanecznego to dobra zabawa, a jeśli nawet pojawią się błędy, tylko uatrakcyjnią filmik. W taneczne popisy warto zaangażować więcej osób, np. na film ślubny można przenieść również klimat prosto z odległych Indii, nakręcając wspólny taniec podczas wesela. Zapewniając gościom odpowiednie stroje oraz krótkie szkolenie taneczne uda się nagrać unikatowy taniec weselny, podobnego do tego w „Slumdog. Milioner z ulicy”. Motywem przewodnim może być także majestatyczny polonez z „Pana Tadeusza” czy słynna Makarena.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.