Ciekawe albumy na zdjęcia

Większość z nas trzyma zdjęcia w komputerze, jednak fotografie z sesji ślubnej warto mieć na półce w postaci albumu fotograficznego. Będzie stanowił on pamiątkę na całe życie, a nawet kilka pokoleń. Poniżej przedstawiamy ciekawe pomysły na tego rodzaju albumy.kolaż ślubny

Najpopularniejszym albumem na zdjęcia ze ślubu i wesela, który można zamówić jest tzw. fotoksiążka. Można skorzystać z gotowych programów do robienia fotoksiążek, które oferuje wiele sklepów i salonów fotograficznych. Po wgraniu takiego programu do komputera, wybieramy te zdjęcia z sesji ślubnej i wesela, które chcemy załadować, wstawiamy do nich podpisy np. z datą ślubu i wysyłamy przez internet do sklepu. Parę dni później możemy odebrać własną książkę ze zdjęciami w danym sklepie lub salonie fotograficznym.

Bardzo ciekawym pomysłem na album ślubny jest taki własnoręcznie zrobiony. Przyniesie on wiele satysfakcji i będzie stanowił niezwykle sentymentalną pamiątkę, szczególnie jeśli będzie on rękodziełem obojga małżonków. Przygotowane w ten sposób zdjęcia z sesji ślubnej oraz wesela będą podkreślały wagę tych jedynych w swym rodzaju wspomnień.

Oto kilka inspiracji do własnoręcznie wykonanego albumu:

  1. 1.Potrzebne będą: zeszyt, elastyczny papier lub tkanina, mocny klej do papieru, kolorowy blok techniczny i ozdoby według uznania. Zeszyt obklejamy tkaniną lub elastycznym papierem (może być np. taki z niepotrzebnej torebki na prezent), a następnie dekorujemy (samoprzylepnymi ozdobami, kawałkami materiału czy sznurka, zasuszonymi kwiatami lub po prostu napisem). Na wewnętrznej stronie okładki przyklejamy po kawałku brystolu tak, żeby nie było widać nierówności po klejeniu. Na koniec na każdą kartkę w zeszycie naklejamy połówkę kartki z kolorowego bloku technicznego. Umieszczone w takim albumie fotografie ozdabiamy wstążkami, naklejkami, rysunkami, fantazyjnymi podpisami lub czymkolwiek zechcemy.
  2. Stary segregator obklejamy np. koralikami, miłym w dotyku materiałem, guziczkami, tasiemkami, koronkami, kamyczkami do zdobienia bądź czymś innym. Na środku naklejamy zdjęcie z sesji ślubnej i podpisujemy imionami Państwa Młodych oraz wpisujemy datę ślubu. Zdjęcia wkładamy do folii przeznaczonych do segregatorów, ozdabiając je wcześniej naklejkami, brokatem, suszonymi kwiatami, cytatami.
  3. Potrzebne będą: klej w sztyfcie; klej z brokatem; kolorowe ozdoby w postaci literek samoprzylepnych, naklejek, wstążek, confetti, bibuły, listków, kwiatków (np. z wiązanki ślubnej), miniaturowych spinaczy; kolorowe kartki z bloku technicznego lub kolorowa tektura (posłużą za strony w albumie); pieczątki; nożyczki z różnymi ostrzami; specjalne dziurkacze tnące papier we wzorki; szablony do naklejania bądź obrysowywania; skrawki materiałów; stare, kolorowe gazety, tekturki.

Zdjęcia można przyklejać na kolorowe kartki z tektury w całości lub w formie kolażu. Jeśli będziemy je spinać przy pomocy spinaczy bądź wstążeczki, musimy pamiętać o pozostawieniu wolnego miejsca po lewej stronie kartki, unikniemy wówczas problemów z zamykaniem. Fotografie podpisujemy i ozdabiamy. Warto wcześniej pokusić się o zrobienie fantazyjnej strony głównej, na której umieścimy wybrane zdjęcie z sesji ślubnej, a następnie podpiszemy album za pomocą zabawnych, poprzyklejanych liter. Na końcu wszystkie kartki spinamy w całość za pomocą kolorowej wstążeczki lub tasiemki, dziurkując je uprzednio dziurkaczem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.