5 programów online do obróbki zdjęć

Internetowe programy graficzne do edycji zdjęć stają się coraz bardziej popularne. Jest to zapewne zasługa zdjęć idealnych modelek wszechobecnych w magazynach, edytowanych w programach graficznych typu Adobe Photoshop. Ale dzięki tego typu programom nie poprawimy tylko urody, ale i możemy pobawić się kontrastami zdjęcia czy np. ogólną kolorystyką. I oczywiście nie potrzebujemy do tego celu Photoshopa, ponieważ w sieci możemy znaleźć mnóstwo programów temu podobnych.

Przykłady:

 

http://fotoedytor.szabloneria.pl/

Ten fotoedytor pozwala na podstawową edycję zdjęć w formacie jpg, png lub gif, i nie większym rozmiarze niż 4 MB. Usunięcie efektu czerwonych oczu, poprawa kontrastu, zmiana rozmiaru zdjęcia lub jego wykadrowanie z tym edytorem jest możliwe.

 

http://photogramio.com/pl

Photogramio to strona nie tylko z podstawowym foto edytorem ale także z aplikacją pozwalającą nałożyć dodatkowe filtry i efekty na zdjęcie. Dodatkowym atutem tego edytora jest funkcja warstw, pozwalająca mieć większą kontrolę nad edycją zdjęcia

 

http://fotkarium.pl/

Strona fotkarium.pl przywita nas możliwością wybrania edytora podstawowego lub bardziej zaawansowanego. Wersja „lajt” ma ograniczone możliwości – dokładnie 5 punktów obróbki zdjęcia i parę dodatkowych funkcji takich jak nałożenie znaku wodnego czy dopasowanie zdjęcia na określony portal (Nasze Klasa, Facebook)

Wersja „flash” jest bardziej rozbudowanym edytorem. Poza podstawowymi narzędziami mamy możliwość wybielenia zębów czy np. poprawienia opalenizny oraz wiele innych.

 

http://fotoflexer.com/

Fotoflexer jest najbardziej zaawansowanym z opisywanych tutaj programów. Edytor ma do zaoferowania filtry barwne i efektowe zebrane w palecie, narzędzie do łączenia dwóch lub więcej zdjęć oraz wiele wiele innych opcji. Edytor jest dostępny za darmo, wymaga jedynie założenia sobie w systemie konta.

 

http://pixlr.com/

Pixlr jest nie tylko fotoedytorem online, ale także ma osobny program na smartfony (np. Pixlr-o-matic). Dzięki temu programowi możemy nie tylko edytować własne zdjęcia, ale i tworzyć nowe obrazy. Interfejs aplikacji jest graficznie bardzo zbliżony do popularnego Adobe Photoshopa i jego funkcje. Dodatkową zaletą tej aplikacji jest dostępność wielu wersji językowych – w tym polskiej. Pixlr oferuje narzędzia nie tylko przydatne amatorom, ale również takie do bardziej profesjonalnej obróbki zdjęć. Podstawowe funkcje rysowania czy malowania to dopiero początek. Program ma do zaoferowania o wiele więcej. Filtry, które dają różne efekty takie jak rozmycie, kalejdoskop, czy efekt malowania pastelami. Dodatkowym atutem tych filtrów jest to, że możemy, nakładając filtr, zobaczyć efekt jeszcze przed ostatecznym jego zastosowaniem. Program posiada oczywiście możliwość użycia warstw, czyli jednym słowem – ten program online jest świetną alternatywą dla Adobe Potoshopa.

W dobie Facebooka, czy Instagrama chęć obróbki zdjęć jest jeszcze większa, a wyżej wymienione programy powinny zaspokoić możliwości początkujących.

2 komentarze

 1. marek pisze:

  a ja osobiscie polecam http://www.pato.pl – bo polskie i takze darmowe

  • natalia pisze:

   Ja także polecam Pato
   Ta stronka pozwala zrobić ramkę do zdjęcia, pozwala łączyć zdjęcia w jedną całość……
   Na serio polecam fajna stronka ja jej używam. I darmowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.