20 pomysłów na ślubną sesję zdjęciową

Zdjęcie ślubne stanowi niezwykłą pamiątkę nie tylko dla Młodej Pary, ale również dla jej rodziców, przyszłych dzieci oraz reszty rodziny. Jest to także najczęściej oglądana fotografia na Facebooku czy Naszej Klasie. Nic dziwnego więc w tym, iż coraz więcej osób planujących ślub chce, aby ich sesja była jak najmniej sztampowa. Sesje w studiu fotograficznym odchodzą już do lamusa, co wynika z ich sztywności, sztuczności i braku spontaniczności. Dzisiejsi Państwo Młodzi wolą sesje plenerowe, które zapewnią im 100% oryginalności, świetnie ukażą ich szczęście oraz miłość i oddadzą charakter tej wyjątkowej chwili. Tego rodzaju sesję ślubną można zrealizować niemal w każdym miejscu. Warto nieco wcześniej zastanowić się nad miejscem oraz jej charakterem czy stylizacją, aby była ona niepowtarzalna i wyjątkowa. Poniżej przedstawiamy 20 pomysłów na tematyczne sesje ślubne, które mogą pomóc tym mniej zdecydowanym Parom Młodym.

Podczas każdej sesji najważniejsze jest to, żeby fotograf najpierw poznał zainteresowania i potrzeby Młodej Pary, dowiedział się czego oczekują, a potem zaprezentował im miejsce do ich sesji ślubnej.

Profesjonalne sesje ślubne (LISTA FIRM)

 1. Sesja pokazująca hobby, pasje Młodej Pary inspirowana miłością do kolarstwa. Bardzo nietypowa, leśna sceneria, spośród której wyłania się aktywnie spędzająca czas Młoda Para to bardzo oryginalny i niebanalny pomysł na zdjęcie ślubne. Państwo Młodzi mogą jechać jeden obok drugiego lub też jedno może gonić drugie, imitując ucieczkę.
  fotografia weselna - rower
 2. Humorystyczna sesja ślubna – Państwo Młodzi stoją naprzeciwko siebie (profilem do aparatu), trzymając za plecami dziwne gadżety, np. młotek, pistolet, smycz dla psa, wałek do ciasta, sznur. Tło nie jest tu takie istotne, wystarczy fajny pomysł na gadżet. Pod zdjęciem można dopisać: „i że Cię nie opuszczę aż do śmierci”.
 3. Podwodna sesja – stanowi świetny pomysł, szczególnie dla pasjonatów pływania czy nurkowania. Jeżeli chce się uzyskać tylko efekt podwodny i Młodej Parze nie zależy np. na widoku dna czy raf koralowych, to wystarczy udać się na zwykły basen miejski lub nad jezioro.
 4. Sesja na boisku – również inspirowana pasją Państwa Młodych do np. koszykówki czy siatkówki. Panna Młoda może np. stać pod koszem lub naśladować cheerleaderkę, a Pan Młody – rzucać lub kozłować piłką.
 5. Sesja ślubna na wodzie – ciekawym pomysłem będzie na pewno sesja na żaglówce czy motorówce. Pan Młody może sterować, a Panna Młoda – dotykać palcami tafli wody lub opalać się na słońcu. Bardziej odważni mogą pokusić się również o zakneblowanie i związanie jednego z przyszłych małżonków, co miałoby imitować porwanie go prze drugiego.
  foto ślubne - jezioro
 6. Sesja odbywająca się na moście, już po zachodzie słońca. Państwo Młodzi stojący na moście, spowici blaskiem księżyca, a za nimi tętniące życiem miasto- może stanowić przepiękną fotografię ślubną. Jest to opcja bardzo romantyczna i dająca spore możliwości pod względem ustawiania Pary Młodej.
 7. Sesja ślubna umiejscowiona w starym budynku, hali, fabryce, np. paliw, cegielni, zajezdni tramwajowej. Pomysł ten w ostatnim czasie jest jednym z najpopularniejszych i najchętniej wykorzystywanych przez Pary Młode. Efekty mogą być zadziwiające: pozornie ponure wnętrza oraz monumentalne instalacje, spróchniałe schody i odrapane tynki, a pośród nich- rozpromieniona Młoda Para.
 8. Sesja w Wesołym Miasteczku – kolorowe obrazki w tle, dziecięca zabawa, sielankowość i brak problemów, które kojarzą się z tym miejscem mogą być dobrą wróżba dla przyszłej pary małżeńskiej. Ponadto jest to przestrzeń pełna żywych kolorów, co świetnie komponuje się z bielą sukni ślubnej oraz czernią garnituru.
 9. Sesja ślubna z balonami – tymi mniejszymi (np. z zabawną buzią czy w kształcie serca) i tymi większymi. Sesje ślubne połączone z lotem balonem wciąż cieszą się popularnością. Uroku może im dodać przepiękna sceneria, np. polana pośród porannej mgły czy góry w tle.
  sesja ślubna z balonami
 10. Sesja z samochodem lub motocyklem – szczególnie polecamy do tej sesji starsze modele aut (np. cadillac, trabant czy czarna wołga) oraz motocykli (Panna Młoda może znajdować się w przyczepie lub za Panem Młodym). Tego typu sesja połączona ze stylem retro będzie nie tylko niepowtarzalna, ale również i zabawna.
 11. Sesja w ruinach zamku – warto wcześniej sprawdzić dany zamek czy pałac i upewnić się, że sesja nie będzie odbywać się na samych ruinach oraz że nie trzeba będzie płacić za wstęp na dany teren. Tego rodzaju zdjęcia Młodej Pary będą niezwykle romantyczne.
 12. Sesja w oranżerii/ogrodzie botanicznym – Państwo Młodzi będą mogli pochwalić się fotografiami pośród najdziwniejszych i najoryginalniejszych okazów roślin oraz fontann. Tego rodzaju „zielona” sesja będzie nie lada gratką dla miłośników przyrody czy zapalonych ekologów.
 13. Sesja fotograficzna z brudnym, zaśmieconym miejscem w tle – sesja zrobiona np. na tzw. squocie pozwoli na pokazanie kontrastu szarej, zaniedbanej i brutalnej rzeczywistości z niewinnością, szczęściem i miłością tryskającą od Młodej Pary.
 14. Sesja ślubna w sklepie/galerii handlowej – pomysł dla pary, u której liczy się przede wszystkim poczucie humoru. Panna Młoda może np. zostać umieszczona w wózku jako „zakup” Pana Młodego.
 15. Sesja z samolotem – warto połączyć ją np. ze skokiem ze spadochronu. Tego rodzaju zdjęcia poleca się amatorom adrenaliny, przestworzy oraz podróżowania.
 16. Sesja na tle jeziora, lasu, łanów zbóż, okwieconych pól czy łąk – będzie idealna dla romantyków oraz fanów tradycyjnych sesji ślubnych. Daje wiele możliwości ustawienia Pary Młodej oraz zmiany scenerii.
 17. Sesja ślubna w ulubionym barze lub miejscu poznania się Państwa Młodych. Będzie ona stanowić połączenie ciekawej, oryginalnej przestrzeni z sentymentem Młodej Pary do miejsca ich poznania. Państwo Młodzi mogą np. tańczyć, pić piwo, grać w bilard czy piłkarzyki.
 18. Sesja na dworcu kolejowym – bardzo popularny temat sesji ślubnej, która daje wiele możliwości, np. motyw uciekającej Panny Młodej lub wspólnej ucieczki.
 19. Sesja kuchenna – polecana osobom, które kochają jeść i gotować. Zabawne zdjęcie Pary Młodej obsypanej mąką, wzajemnie karmiącej się czy przygotowującej wspólny posiłek będzie stanowiło nietuzinkową i oryginalną pamiątkę dla rodziny oraz przyjaciół.
  fotografia ślubna w kuchni
 20. Sesja ślubna na stadionie sportowym – niepowtarzalny klimat stadionu piłkarskiego to niecodzienny pomysł na ukazanie miłości dwójki ludzi, szczególnie tych, którzy pasjonują się tym sportem. Zdjęcia mogą być robione przed obiektem oraz na nim, np. podczas gry w piłkę nożną rozgrywanej między obojgiem przyszłych małżonków.

10 komentarzy

 1. Rafał Boruch pisze:

  Pomysłów na sesje zdjęciowe jest nieskończenie wiele, Ale te podane w artykule stanowią świetną podpowiedz dla par i fotografów 🙂 Super

 2. Kamila Wilk pisze:

  Bardzo przydatna lista, z pewnością się przyda podczas przygotowywania sesji plenerowych. Pozdrawiam!

 3. Dziękuję pięknie za te pomysły na oryginalne plenerowe fotografie ślubne! Do zrealizowania jak najbardziej przy kolejnych sesjach plenerowych 🙂

 4. Niektóre pomysły naprawdę dobre! Należy jednak pamiętać, że wszystko zależy od pary. Przed sesją ślubną czy sesją plenerową warto porozmawiać z parą i zrozumieć ich potrzeby 🙂

 5. żona Filipa pisze:

  My z mężem mieliśmy 2 sesje ślubne. Jedna na Warmii i Mazurach z pięknymi krajobrazami jezior, a drugą w Wielkopolsce dokładniej w Lesznie w tunele aerodynamicznym. Obydwie były wyjątkowe.

 6. Wykorzystaliście wszystkie możliwości na sesję zdjęciową. Bardzo dobry artykuł będę podsyłał niezdecydowanym nowożeńcą. Pozdrawiam.

 7. likierka pisze:

  Taka sesja nie w dniu ślubu to fajna sprawa. Można na już na luzie pozować bez stresu że goście czekają. nam taką sesję robił pan Sławek Młynarczyk i jesteśmy bardzo zadowoleni

 8. fredka pisze:

  My z męzem tez mieliśmy plenerową sesję, bodajże tydzień po slubie. To dobry termin bo wszystkie stresy wiązane ze slubem mijają i mozna wymyslić jakąś zabawną tematykę sesji. Bardzo pomogła nam pani fotograf – dominika tatoń, która ma mnóstwo pomysłów na sesje

 9. jowitka pisze:

  Ciężko wybrać dobrego fotografa spośród wielu propozycji, dlatego dobrze popytać znajomych jak przebiegała ich współpraca i przejrzeć portfolia różnych fotografów.

 10. Ciekawy zbiór fajnych pomysłów, większość już przerabiana ale czasami warto powtórzyć dobry pomysł. Bardzo dobry artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.