Ślubna sesja w stylu Bollywood

Bollywood

Bollywood to umowna nazwa indyjskiego przemysłu filmowego. Powstała w latach 70. z połączenia słów Hollywood i Bombaj. Bollywood jest największym przemysłem filmowym na całym świecie. Pracuje tam około 2,5 mln ludzi, a rocznie tworzonych jest nawet tysiąc filmów. W samym Bombaju powstaje od 300 do 400. Oznacza to, że filmy powstają w bardzo krótkim czasie, zazwyczaj w ciągu miesiąca. Budżet filmowy jest też bardzo niski i nie przekracza zwykle 250 tys. dolarów, z czego ok. 40% zabierają gaże dla aktorów. Przez to wiele osób uważa, że powstałe produkcje są niedbałe.

Mimo to Bollywood kojarzy się z przepychem, pięknymi, kolorowymi strojami zdobionymi masą świecidełek, cekinów i kamyczków. Akcja filmów często oparta jest na melodramatach, występują niebywałe zwroty akcji, szczęśliwe zbiegi okoliczności, a całość przerywana jest wieloma scenami taneczno-śpiewanymi. Do tego aktorzy występujący w filmach Bollywoodzkich są niezwykle atrakcyjni, a sam scenariusz mocno przesadzony. Przepych jaki tam widzimy spowodowany jest przede wszystkim tradycją, ale także chęcią wypromowania Indii jako kraju bogatego i rozmycia przekonania, że jedyne co turyści mogą tam spotkać to skrajną biedę.

Żywe kolory, bogactwo i szczęśliwe zakończenia spowodowały, że wszystko co z Indiami związane zaczęło być nazywane po prostu w stylu Bollywood. Obecnie organizujemy imprezy w stylu Bollywood, powstają makijaże w stylu Bollywood i ubieramy się w stylu Bollywood. Motyw ten coraz częściej pojawia się również na wieczorach panieńskich, a nawet bywa inspiracją dla ślubnych sesji zdjęciowych.

Sesja foto a la Bollywood

Co zatem zrobić, aby nasza ślubna sesja zdjęciowa była w stylu Bollywood? Po pierwsze musimy wybrać odpowiednie miejsce. Żeby poczuć klimat Bollywood trzeba się zastanowić nad scenerią. Warto mieć na uwadze to, że Bombaj położony jest na wyspie Salsette na Morzu Arabskim. Linia brzegowa jest urozmaicona licznymi zatoczkami i lagunami, a w mieście ziemia składa się przeważnie z piasku. Dlatego na miejsce naszej sesji zdjęciowej możemy wybrać tereny położone nad morzem lub jeziorem. Idealne będą też dolomity, czyli osadowe skały węglanowe. Te ostatnie w Polsce występują w Małopolsce, na Wyżynie Krakowsko-Wieluńskiej oraz na Dolnym Śląsku. Jeśli pogoda nie sprzyja sesji zdjęciowej w plenerze lub mieszkamy w innej części Polski i dolomity nie są w naszym zasięgu to efekt Bollywoodzki możemy uzyskać także we wnętrzu naszego domu. Wystarczy postawić na nasycone kolory, np. pomarańcze, fiolety, turkusy, udekorować pomieszczenie jedwabiami, satyną, hinduskimi ornamentami wyszywanymi na tkaninach oraz pięknymi kwiatami. Istotną rolę będzie pełnić także światło. Warto więc zapalić świece i umieścić we wnętrzu złote elementy. Całość dopełnią dymiące kadzidełka.

Mamy już wybrane miejsce, więc wystarczy jeszcze popracować nad naszym wyglądem. Panna młoda powinna mieć przede wszystkim wyrazisty makijaż, a twarz przyozdobioną cyrkoniami. Jeśli chodzi o biżuterię to tu jest jedna zasada – im więcej, tym lepiej. Niezbędne będą złote bransoletki, pierścionki, kolczyki i naszyjniki. Dodatkowo dłonie można przyozdobić tatuażami z henny lub girlandami kwiatów.

O ślubnej sesji zdjęciowej w stylu Bollywood warto pomyśleć szczególnie w okresie zimowym, ponieważ nasze fotografie zdecydowanie nabiorą ciepła. Z pewnością będzie to wspaniała pamiątka na długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.