Sesja ślubna na koniach

sesja ślubna na koniach

To pomysł, który zachwyci wszystkich, którzy lubią czuć wiatr we włosach. Do takiej sesji zdjęciowej należy się jednak wcześniej przygotować – wykonać kilka „jazd próbnych” i zaprzyjaźnić się z koniem. Żadne szczególne umiejętności hippiczne nie są wymagane, ale im większe doświadczenie w jeździe konnej, tym większy luz w trakcie sesji. Ważne jest także, by koń przyzwyczaił się do nietypowego stroju jeźdźców. W przeciwnym wypadku, może się spłoszyć.

Para Młoda może jechać razem, na jednym koniu lub osobno, na dwóch. Najlepiej wybrać stadninę, która może zaoferować, oprócz padoku, także urokliwy plener. Przy wyborze fotografa dobrze jest zwrócić uwagę na jego doświadczenie w podobnych zleceniach – w pracy ze zwierzętami.

Decydując się na taką sesję ślubną należy też pamiętać, że najbardziej efektowne zdjęcia powstają, gdy jeździec jest w galopie. Jeśli więc umiejętności jeździeckie Państwa Młodych nie są wystarczające, by swobodnie utrzymać się w siodle w czasie galopu, rezultat sesji może nie być satysfakcjonujący.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.