Pomysły na wiosenne sesje ślubne

Wiosna to świetna pora roku na fotograficzne sesje. Po zimie przyroda budzi się do życia, słońce świeci, robi się zielono, a drzewa wokół zaczynają kwitnąć. To idealny czas na romantyczne i kolorowe sesje ślubne. Oto kilka pomysłów.

Nad wodą – morze w wietrzny, ale słoneczny dzień będzie wspaniałym tłem dla ślubnych zdjęć. Rozwiane włosy, unoszący się na wietrze welon i suknia panny młodej, piasek pod nogami, a w tle spienione morskie fale będą wspaniałą pamiątką na długie lata. Jeśli do morza mamy zbyt daleko to równie pięknie na zdjęciach prezentować się będzie jezioro lub brzeg rzeki.

Na molo – jak już jesteśmy przy wodzie, to piękne, klimatyczne zdjęcia mogą powstać na tle balustrady oraz pomostu zbudowanego najlepiej ze starych desek.

Na łódce – z pewnością przydadzą się tu panu młodemu wiosła. Panna młoda z kolei może osłaniać się przed słońcem białą parasolką. Kadr niczym z filmu.

W lesie – wiosną las jest już pięknie zielony i romantyczny. Para młoda może przechadzać się leśnymi ścieżkami, wyglądać zza drzew, wykorzystać do aranżacji krzewy i kwiaty – przebiśniegi oraz zawilce. Kilka ujęć można zrobić również w mroczniejszym klimacie. Las świetnie się do tego nada.

Na zamku – w Polsce znajduje się wiele budowli z czerwonej cegły i zamków. Zdjęcia w wieży, na tle ceglanej ściany lub murach obronnych sprawi, że niejedna panna młoda poczuje się jak prawdziwa księżniczka. Aby nadać sesji humoru można wykorzystać dyby i okowy.

W makach – jeśli wiosna jest już w pełni to wystarczy znaleźć pięknie usianą makami łąkę. Zieleń i czerwień maków ożywi biel sukni panny młodej. Zamiast welonu panna młoda może nałożyć na głowę wianek.

– Dla fanów kółek – do ślubnej sesji zdjęciowej możemy wykorzystać też samochód, motocykl lub rower. Ile osób może pochwalić się fotografiami ślubnymi w stylowym cadillacu na tle wiosennego słońca lub na tandemie?

W parku miniatur – parków miniatur w Polsce nie jest wcale tak mało, a ślubna sesja na tle wieży Eiffela, Big Bena, Statui Wolności czy krzywej wieży w Pizie będzie bardzo wyjątkowa.

Przy zachodzie słońca – zdjęciach wykonane wieczorową porą zawsze robią wrażenie. Od nas już zależy wybór miejsca – morze, łąką, jezioro? A może kilka zdjęć na tle drzew, przez które wpadają ostatnie promienie słońca? Sprawdzą się tu również świece, ognisko lub świecące kule.

Z pupilami – niemal wszyscy kochają zwierzaki i ponad połowa Polaków posiada psy i koty. Nasze ukochane pupile możemy również wykorzystać do sesji ślubnej. Taką sesję możemy zrobić w parku, w lesie, a nawet na podwórku przed domem. Zwierzęta świetnie wychodzą na zdjęciach, a zabawa z nimi w trakcie sesji rozluźni atmosferę i nada jej naturalnego charakteru.

Wybór miejsca na sesję ślubną nie należy do najprostszych, dlatego wybierzmy miejsce, które nas zauroczy i sprawi, że będziemy czuć komfortowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.