Pomysły na ślubną sesję fotograficzną inspirowane polskimi filmami

Sesja ślubna może być bardzo zaskakująca i niesztampowa. Inspiracji należy poszukiwać we wspólnych zainteresowaniach Młodej Pary. Skupienie się na miłych aspektach sprawia, że sesja będzie czystą przyjemnością, z zdjęcia zyskają swobodny charakter. Wspólną pasją może być polski film – to doskonały temat na sesje ślubną. Poniżej pomysły na taką niecodzienne sesje.

W klimacie Barei

Prześmiewcze opowieści o realiach Polski w latach siedemdziesiątych do dziś śmieszą Polaków. Z filmów Barei pochodzi wiele kultowych scen, których odwzorowanie będzie nie lada wyzwaniem i jednocześnie świetną zabawą. Sesja w barze mlecznym lub w wysłużonym pociągu na pewno zwróci uwagę. Ciekawym zabiegiem będzie pozostawienie Panny Młodej i Pana Młodego w kolorze, gdy pozostałe elementy zdjęcie będą czarno-białe.

Lekki kogiel-mogiel

Iście luksusowy pokój z charakterystyczną meblościanką i paluszkami na stole to niezwykle udane miejsce na ślubne fotografie. Do tego spacer po miejskim targu lub pośród łąk i owieczek umożliwi złapanie niezwykłych kadrów, które kojarzą się z serią filmów z Kasią Solską w roli głównej. Piękna polska przyroda również sprawdzi się w tym temacie. Kogiel-mogiel to komedia omyłek, dlatego zleca się iść na całość i nie planować wszystkiego.

Tylko sami swoi

Przepiękna polska wieś oraz charakterystyczny płot to obowiązkowe miejsce podczas robienia sesji zdjęciowej inspirowanej filmem „Sami Swoi”. Znana wszystkim kłótnia przy płocie może być uwieczniona także na ślubnych zdjęciach, zwłaszcza że kończy się wyczekiwanym przez każdego pojednaniem. Można też okrzyczeć latający po naszym niebie samolot. Sesja może być wykonywana w otoczeniu malowniczych polskich pól i wiejskiej zabudowy, by jeszcze silniej nadać je swojski klimat.

Spotkanie z Killerem

Komediowy charakter sesji ślubnej zapewni film „Kilerów 2”. Zdjęcia w lustrze, na skórzanej kanapie lub pod Pałacem Kultury będą potwierdzeniem bardzo przyjemnego doświadczenia w postaci zakręconej sesji Młodej Pary. Można przy takich zdjęcia puścić wodze fantazji, bawiąc się mimiką i różnymi dodatkami jak wielki kapelusz, pistolet na wodę czy golarka do włosów. Przerysowane gesty, detale i podkręcone kolory nadadzą fotografią odpowiedniego sznytu. Niemniej najważniejsze by było śmiesznie i zaskakująco.

Z historią w tle

Wiele polskich znanych filmów opowiadało historię ważkich dziejów. Można to przenieść w kadry ślubnej sesji. Para Młoda wystylizowana na czasy średniowieczne z pewnością będzie prezentować się bardzo intersująco. Wśród filmów, które mogą zainspirować zakochanych podczas sesji wymienić można „Ogniem i mieczem”, „Pan Wołodyjowski” czy „Pan Tadeusz”. Każdy z tych filmów cechują cudowne kostium i rozmach – te cechy powinny również pojawić się podczas wykonywania zdjęć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.