Pomysły na sesje ślubne z motywem astronomii

Sesja ślubna można mieć bardzo różny klimat. Jej zadaniem jest uwiecznienie najważniejszych chwil Młodej Pary, która właśnie rozpoczęła nową drogę życiem. Zadaniem fotografa ślubnego jest przedstawienie historii świeżo upieczonego małżeństwa, a do tego najlepiej sprawdza się jeden motyw przewodni, który połączył zakochanych. Mogą to być podróże, pasja do wspinaczki górskiej czy nawet astronomia – wszystko można pięknie zaprezentować na zdjęciach. Poniżej kilka przykładów jak wykorzystać właśnie motyw astronomii podczas sesji ślubnej.

Noc pod gwiazdami

Spektakularne zdjęcia pod rozgwieżdżonym niebem będą doskonałą pamiątką ślubną. Taka fotografia wymaga jednak czasu i dużego zaaranżowania. Długie naświetlanie oraz idealna pogoda sprawiają, że nie zawsze da się wykonać taką fotografię. Niemniej warto poczekać na ciepły letni wieczór, który zachwyci cudnym widokiem usłanego gwiazdami nieba.

Romantyczne planetarium

Pora roku nie musi być jednak przeszkodą, aby przeprowadzić sesję pod gwiazdami. Coraz częściej takie zdjęcia wykonuje się w planetarium, gdzie zdecydowanie łatwiej o wymarzony kadr. Mając pozwolenie od planetarium w kilka godzin można stworzyć przepiękną i bardzo romantyczną sesję ślubną, na które widoczne będą przeróżne konstelację gwiazd.

W blasku Księżyca

Niezwykle romantycznym zjawiskiem jest także pełnia Księżyca, dlatego wykorzystanie go podczas sesji ślubnej to strzał w dziesiątkę. Księżyc rzuca piękny blask na otoczenie, co potęguje wrażenia. Warunkiem jest natomiast bezchmurne niebo i odpowiedni aparat, który umożliwi uchwycenie piękna takiego kadru. Księżycowy plener z powodzeniem można wykonać na plaży oraz w górach, gdzie można uzyskać wrażenie bliskości planety.

Prawie jak Mikołaj Kopernik

Astronomia to nauka, której głównym przedstawicielem jest Mikołaj Kopernik. Młoda Para może wcielić się w rolę wybitnego naukowca i podczas sesji ślubnej wykorzystać teleskop do obserwacji gwiazd oraz różne atrybuty astronoma. Takie zdjęcia z pewnością będą miały mniej romantyczny charakter, dlatego dodatkowo można jest wzbogacić efektem vintage.

Lądowanie na Księżycu

Młoda Para może też pójść na żywioł i odegrać kultową scenę lądowania na Księżycu. Zdaniem fotografa będzie uchwycenie charakterystycznych ruchów, oznaczających brak grawitacji. Dodatkowo można postarać się imitacja skafandra kosmicznego. Takie zdjęcia z pewnością będą świetną zabawą, a za efekt końcowy zadba odpowiednia obróbka w programie graficznym, w który należy dodać tło z kulą ziemską w oddali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.