7 pomysłów na sesję ślubną związaną z filmami

Nicoleta Ionescu/bigstockphoto.com

Pamiątka w postaci zdjęć ze ślubu jest niezwykle cenna. Jednocześnie każdy chce by taka sesja była wyjątkowa i zaskoczyła wszystkich. Coraz rzadziej robi się standardowe zdjęcia w ładnym plenerze lub w otoczeniu atrakcji turystycznych. Młode Pary poszukują ciekawych miejsc i inspiracji, dzięki którym ich zdjęcia staną się niezwykłe. Jedynym z popularniejszych trendów w fotografii ślubnej jest nawiązywanie do popularnych filmów. Wykorzystanie charakterystycznych rekwizytów i póz pozwala odtworzyć kultowe sceny i zbudować unikatową atmosferę podczas ślubnej sesji. Poniżej kilka przykładowych tytułów filmowych, które doskonale wpisują się w klimat zdjęć ze ślubu.

Uciekająca Panna Młoda

Piękna Julia Roberts konno w sukni ślubnej pędzi ku zachodzącemu słońcu. Kadr z filmu tworzy tajemniczą historię. Przeniesienie jej nie musi być dosłowne – wykorzystać można rower, zabawę w chowanego czy po prostu buty sportowe, które nawiązują do kultowego filmu i zapewniają ciekawą sesję z ślubu.

Romeo i Julia

Odwiecznym symbolem prawdziwej miłości są Romeo i Julia. Ich tragiczna historia wiele raz przenoszona była na ekrany kina. We współcześnie znanej wersji nabiera ona bardziej frywolnego charakteru, gdzie zamiast dworskich kostiumów mamy zabawne przebrania. Film z charyzmatycznym Leonardo di Caprio to z pewnością doskonały wybór na wystylizowaną sesję ślubną.

Zombie

Mało romantyczny temat gnijących potworów umazanych ludzką krwią okazuje się być atrakcyjny dla wielu Młodych Pary. Odpowiedni makijaż i atrybuty zoombie pozwalają stworzyć iście upiorną parę, która na zdjęciach prezentuje się niezwykle ciekawie.

Matrix

Rewolucyjny film mało kojarzy się z miłością. Jednak jego unikatowy klimat, stroje i technologiczność można świetnie przedstawić podczas ślubnej sesji. Znana wszystkim scena uchylenia się od pędzącej kuli wykonana w stroju weselnym z pewnością będzie ulubionym zdjęciem Młodej Pary.

Pan i Pani Smith

Podobno na tym planie filmowym zrodziła się wielka i burzliwa miłość między Bradem Pittem a Angelina Jolie. Dlatego uchwycenie filmowego dynamizmu w wersji ślubnej stworzy pełną emocji sesję ślubną. Wybuchowa para cudownie zaprezentuje się w ekwilibrystycznych scenach walki. Ponadto jako humorystyczny element można użyć pistoletów na wody.

La La Land

Niezwykle romantyczne musical zyskał miano kultowego filmu o miłości i od kilku sezonów jest częstą inspiracją podczas zdjęć ślubnych. Gra światła i cienia, piękna panorama miasta nocą i taneczne pozy idealnie wpisuje się w gamę sesji zdjęciowej inspirowanej filmem.

Shrek

Nie każdy filmem należy dosłownie przenosić na ślubną fotografię. W przypadku Shreka pomalowanie się na zielono nie będzie najlepszym sposobem na upamiętnienie ślubu, ale dodanie elementów, które bezsprzecznie się z filmem kojarzą – z pewnością wzbogacą sesję. Bo zdjęcia w towarzystwie gadająca osła lub kota w butach na pewno będą niezapomnianym przeżyciem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.