Pomysły na sesje ślubne inspirowane Gwiezdnymi Wojnami

Każdy fotograf powinien być przygotowany na nową sesję ślubną, zwłaszcza gdy jest ona bardzo nietypowa. A takich sesji jest coraz więcej. Przykładem może być fotograficzna sesja ślubna inspirowana Gwiezdnymi Wojnami. Ten kultowy film ma szczególne znacznie dla wiele osób i może być spoiwem miłości świeżo upieczonych małżonków. W przypadku takiej sesji zaleca się stworzenie listy kontrolnej z najważniejszymi punktami, które mają być uwzględnione na sesji. Dobrze przygotowany fotograf sprawnie przeprowadzi cały proces, a sesja będzie wyłącznie przyjemnością dla Młodej Pary.

Walka na miecze świetlne

Właściwe operowanie światłem pozwoli optymalnie ustawić Parę Młodą przy robieniu trudniejszych zdjęć, np. wykorzystując miecze świetlne. Ten charakterystyczny atrybut może stać się symbole sesji i walki zakochanych o władzę. Kolorowe miecze tworzą na zdjęciach cudowną poświatę, co pozwoli stworzyć unikatowe fotografie. Takie ujęcia można wykonywać w dowolnym miejscu, pamiętając o długim naświetlaniu. Niezwykle cenne jest wykorzystanie promieni słonecznych oraz sztucznego oświetlenia w pomieszczeniu, które zapewniają ciekawy efekt na fotografii.

Młoda Para na spacerze innej galaktyce

Fotograf nie tylko naciska spust migawki, ale ma za zadanie kreować ślubny reportaż. Nieodzownym elementem sesji ślubnej jest plener. Takie zdjęcie należy dokładnie zaplanować dużo wcześniej, wybierając odpowiedni plan z wykorzystaniem okolicznej przyrody. Gwiezdne Wojny doskonale można zaprezentować na plaży o poranku, gdzie puste pole drobniutkiego pisaku może stać się przez chwile odległą planetą, która Młoda Para właśnie odkrywa niczym Han Solo i księżniczka Leia.

Z maskami im do twarzy

Para Młoda z pewnością liczy również na miłe niespodzianki. Należy „łapać” momenty ślubu z różnych perspektyw i samemu tworzyć nietypowe otoczenie do zdjęcia, np. z ukrycia czy w odbiciu lustra. Niezbędne jest także wykorzystanie tematycznych masek, które w przypadku motywu Gwiezdnych Wojen są wręcz obowiązkowe. Młoda Para przebrana za parę zakochanych szturmowców będzie bardzo zabawnym zdjęciem. Charakterystyczne przebranie bardzo łatwo dostać w sklepach czy w wypożyczalniach.

Podróż poślubna kosmicznym promem

Sesja będzie udana, a Młoda Para zadowolona, gdy fotograf zapewni miłą atmosferę. Dzięki temu zdjęcia będzie można robić dużo bardziej swobodnie, tworząc cudowną pamiątkę z tak ważnego dnia. Młoda Para może udać się w podróż kosmiczną statkiem powietrzem, obserwując morze gwiazd i otaczających nas planet. Takie zdjęcia wymagają już od fotografa ingerencji w programie graficznym, aby w pełni oddać motyw przewodni ślubnej sesji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.