5 pomysłów na sesję ślubną dla aktywnych

Ślub to jeden z najważniejszych momentów w życiu młodej pary. Ważną osobą w tym czasie jest fotograf, który zadba o to, by najwspanialsze momenty zostały uwiecznione w kadrach. Ślubny album powinien zachwycać przez wiele lat.

Najlepiej jest, gdy nowożeńcy zaplanują sesję fotograficzną w zgodzie ze swoimi pomysłami. Im bardziej kreatywnie, tym bardziej niepowtarzalnie. Dawno temu wyszły z mody sesje w studiach, teraz młodzi skłaniają się raczej w kierunku plenerów. Lubią pokazywać podczas sesji swoje zainteresowania i samych siebie. Ważne, by zdjęcia odzwierciedlały osobowość młodych i były jedyne w swoim rodzaju. Dla osób aktywnych, w których życiu sport pełni ważną rolę ciekawym plenerem będą takie miejsca jak górskie szlaki, wycieczki rowerowe, sesja na siłowni, na korcie tenisowym czy nawet na basenie.

1.

Dla osób kochających górskie wędrówki, zdjęcia na górskim szlaku mogą być bardzo urokliwe i z pewnością będą miały wymowny charakter. W górach można wykorzystać wiatr, zarówno we włosach jak i powiewający na nim welon. Można skorzystać z pięknych widoków, wykorzystać do zdjęć zarówno górskie ściany jak i rwące strumienie. Zdjęcia na wierzchołku góry, z przepaścią w tle z pewnością zaprze dech w piersiach osobom, które będą je potem oglądać.

2.

Osoby, które kochają rowerowe wycieczki mogą zrobić sobie sesję zdjęciową na rowerach. Para młoda będzie zjawiskowo wyglądała jadąc wspólnie rowerem po romantycznym niewielkim moście lub leśnej ścieżce rowerowej. Warto wykorzystać rekwizyty takie jak kolorowe kaski oraz rowery miejskie, zarówno te kobiece, jak i męskie. Można także spróbować utworzyć na zdjęciach akcję np. w stylu uciekającej panny młodej, którą mąż goni lub biegnie za nią trzymając w rękach jej długi welon. Dla bardziej ambitnych można pomyśleć o wypożyczeniu starodawnego roweru w stylu bicykla, który doda zdjęciom osobliwego uroku.

3.

Aktywnym sportowcom, spędzającym godziny na siłowni z pewnością spodoba się sesja właśnie w tym miejscu. Można podczas niej wykorzystać rekwizyty takie jak sztangi, rękawice bokserskie czy worki treningowe. Fascynujące zdjęcia mogą powstać, gdy para młoda skorzysta ze sprzętu takiego jak rowery, bieżnie i inne sprzęty. W zdjęciach na siłowni można wykorzystać lustra często znajdujące się na salach ćwiczeń. Mogą one odbijać wizerunek młodych i tworzyć niecodzienną choreografię zdjęcia.

4.

Na korcie tenisowym można wykorzystywać gadżety takie jak rakiety, piłki, a nawet trybuny. Panna młoda może wystąpić na zdjęciach w króciutkiej sukni imitującej strój tenisistek. Niezawodne będą tu także sportowe buty, które można wyeksponować na korcie.

5.

Dla miłośników sportów wodnych świetną i atrakcyjną sesją zdjęciową może być ta wykonana na basenie. Młodzi mogą zrobić zdjęcia zarówno na sucho jak i ma mokro. Można skorzystać z takich atrakcji jak zjeżdżalnie wodne, albo wziąć do pomocy rekwizyty takie jak koło ratunkowe czy strój ratownika, albo pójść dalej i wypożyczyć przeźroczyste kule pływające na wodzie. Piękne ujęcia można zrobić pod wodą. Te mogą cieszyć się największą popularnością, gdyż wychodzą zjawiskowo i niepowtarzalnie. Para młoda może całować się pod wodą, trzymając się za ręce. W wodzie można wykonać wiele pozycji, których nie uda się zrobić na lądzie, a do tego nigdy nie uda się ich powtórzyć, co powoduje, że każde zdjęcie może być jedyne w swoim rodzaju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.